Materace mogą mieć wbrew pozorom wiele zastosowań. Przykładem są materace nawierzchniowe, które służą do kilku celów. Nie tylko podnoszą komfort snu, ale też wyrównują powierzchnię do spania, chronią główny materac, zapewniają dodatkowe ciepło, pomagają dostosować optymalną twardość materaca, służą jako nakładka na wersalkę/sofę/kanapę. Uniwersalność, wytrzymałość, praktyczność i przystępna cena materacy nawierzchniowych sprawiają, że warto w nie zainwestować.

Praktyczne materace nawierzchniowe 160×200 – co przemawia za ich wyborem?

Materace mają to do siebie, że z czasem się zużywają, nawet jeśli wybierzemy taki z najwyższej półki cenowej. Oczywiście dobrej jakości materace posłużą wiernie użytkownikowi przez stosunkowo długi czas, ale w końcu będzie trzeba je wymienić. Zakup nowego materaca wiąże się jednak z niemałymi kosztami, szczególnie jeśli zależy nam na modelu zapewniającym wysoki komfort użytkowania, wytrzymałość, solidność. Alternatywą będzie materac nawierzchniowy 160×200, czyli funkcjonalna i praktyczna nakładka o wielu zastosowaniach. Jest to sposób na zapewnienie sobie wygody i to niewielkim kosztem. Jego zakup będzie dużo tańszy niż inwestycja w nowy materaca. Tym bardziej, jeśli ten dotychczasowy nie spełnił w pełni oczekiwań i potrzeb użytkownika. Za pomocą materaca nawierzchniowego można udoskonalić ten docelowy, nadając mu odpowiednią miękkość, pozbywając się nierówności. Taki materac można wręcz nazwać mobilnym, gdyż szybko i łatwo można go rozłożyć, a następnie zwinąć i schować. Nie zajmuje wiele miejsca i zawsze można go mieć pod ręką, gdy wystąpi taka potrzeba. Ściągany top można wyprać w pralce, co zwiększa higienę snu. Rozwiązanie to z pewnością docenią osoby które często się przeprowadzają, gdyż transport takiego materaca nie sprawia żadnego kłopotu. Można mówić o niewielkiej wadze i dużej elastyczności. Zaletą materacy nawierzchniowych jest to, że zwiększają one żywotność docelowego materaca.

Jaki materac nawierzchniowy wybrać?

Materace nawierzchniowe 160×200 dostępne są w wielu wariantach, dlatego wybór powinien być dobrze przemyślany, oparty na potrzebach i preferencjach przyszłego użytkownika. Do dyspozycji mamy modele piankowe, lateksowe i z wkładem z pianki termoelastycznej. W zależności od tego, na jakie rozwiązanie się zdecydujemy, można spodziewać się innych właściwości materaca. Jeśli szukamy takiego, który będzie stabilnie utrzymywał nasz kręgosłup i przez długi czas zachowa swój pierwotny kształt, warto zdecydować się na model piankowy o zwiększonej gęstości. Za jego pomocą można nadać powierzchni spania większą twardość. Jeśli potrzebujemy nakładki, która rozwiąże nasz problem ze zbyt twardą powierzchnią, dobrym wyborem będzie materac nawierzchniowy z pianki termoelastycznej. Dostosuje się ona do naturalnych krzywizn ciała pod wpływem nacisku i ciepła. Z kolei osobom borykającym się z alergią można śmiało polecić modele lateksowe, które pochłaniają nadmiar wilgoci, przeciwdziałają poceniu się i rozwojowi patogenów chorobotwórczych w postaci bakterii i grzybów. Z propozycją wychodzi sklep Common, który już od lat stara się dbać o wygodny i zdrowy sen. Jest to komfort, na który może pozwolić sobie każdy z nas.