Jeśli bierzesz udział w baby shower przyjaciółki lub szukasz po prostu kreatywnych pomysłów na prezent urodzinowy dla swojego malucha, czy dla nowo narodzonego dziecka w rodzinie, z pewnością w sklepach znajdziesz wiele artykułów dla dzieci i niemowląt.

Narodziny chłopca mogą być naprawdę ekscytującym momentem w życiu całej rodziny. Aby upamiętnić tę wyjątkową okazję, trzeba poświęcić czas i wysiłek na znalezienie możliwie najlepszych prezentów dla chłopca. Miękkie klocki z grzechotką będą wspaniałym prezentem dla nowego dziecka i zapewnią wiele zabawy maluchowi. Można je ściskać, rzucać i potrząsać nimi, a także układać w kolorowe wieże. Noworodkowi można również podarować kolorowe czapeczki z bawełny, która jest na tyle elastyczna, aby zapewnić przyjemne i wygodne dopasowanie do rosnącej głowy. Jednym z najlepszych prezentów dla niemowląt, które możesz podarować noworodkowi lub maluchowi, jest miękka książeczka. Nie musisz się martwić o poniszczone strony z papieru, ponieważ takie książki są zazwyczaj wykonane z miękkiej tkaniny czy sztywnego kartonu. To świetny sposób dla maluchów na rozpoczęcie nauki słów, nazw zwierząt i liter.

Jaki prezent będzie odpowiedni dla małego chłopca

Książeczki sensoryczne mogą być idealnym prezentem na baby shower, a nawet prezent dla noworodka.

Jeszcze zanim zaczną czytać, maluchy będą zachwycone zabawnymi obrazkami, pluszowymi elementami i przyczepianymi maskotkami do stron książeczki, które można wyjmować i wkładać w dowolne miejsce. Maluch z pewnością będą zainteresowane zabawkami, w których trzeba dopasować kształty, układać klocki, naciskać przyciski, wyjmować elementy, oraz z efektami dźwiękowymi i świetlnymi, które zwracają ich uwagę i zachęcają do poznawania otaczającego świata. Dobrym pomysłem na prezenty dla niemowlaka np. chłopca mogą być śliniaki, kocyki, maty edukacyjne i ubranka, ciekawa oferta dostepna jest tutaj – zabawki dla chłopca 6 lat. Zabawki sensoryczne są ważną częścią rozwoju małego dziecka, dlatego możesz kupić zestaw piłeczek, które są kolorowe, mają jaskrawe kolory, są przezroczyste, mają wypustki oraz różne faktury, aby pobudzić motorykę, logikę i rozpoznawanie kolorów oraz kształtów u malucha.