Jeśli właśnie dzisiaj zaczęliśmy się dowiadywać czegoś nowego o serwerach proxy to na pewno zastanawiamy się nad tym, co konkretnie wybrać? Co pierwsze wybierzemy?

Na pewno zaczniemy naszą zabawę w serwery proxy od wybrania darmowej opcji. Jest dużo darmowych serwerów, mamy całe listy z całego świata, dlatego na pewno będzie można je testować. Jaką mają zaletę? To, że są darmowe to chyba jedyna zaleta, ale jeśli zaczniemy z nich korzystać to i to już nie będzie dla nas zaletą. Dlaczego? Przede wszystkim, dlatego że limit prędkości na takich serwerach proxy jest niski. Nie ma się, co dziwić ktoś daje za darmo możliwość korzystania z serwera, dlatego korzysta z tego kilkaset czy kilka tysięcy osób. Nawet, jeśli jest to super szybki serwer proxy to podział na tak dużą ilość osób oznacza, że każdy z nas może dostać Internet jak sprzed dziesięciu lat. Wgrywanie się strony będzie koszmarem, a oglądanie filmów nie będzie możliwe. Na tym przykładzie widać, że do testowania można sobie darmowy serwer wybrać, ale na tym się to kończy i ostatecznie, jeśli chcemy naprawdę korzystać z takiego udogodnienia jak własny serwer proxy to trzeba będzie postawić na płatne opcje. Tak to właśnie wygląda i trzeba o tym pamiętać. Darmowe zawsze ma swoje ograniczenia i mogą one być mniejsze albo większe, wszystko zależne jest od dostawcy serwera proxy.


Szukamy najlepszego serwera proxy

Trzeba będzie przejrzeć wiele rożnych ofert. Można ustawiać darmowe serwery i sprawdzać czy któryś z nich nie spełni naszych wymagań. Nie jest powiedziane, że nie będziemy mieć szczęścia i że nie trafimy na coś, co jest dopasowane do nas i będziemy z tego zadowoleni. Z tym, że w przypadku darmowych serwerów takie szanse są naprawdę małe i trzeba mieć tego świadomość. Już teraz wiemy serwery proxy – czy warto, a może nie warto wybrać? Testujmy, zmieniajmy, a jak nie będzie to działać jak należy to zawsze można wrócić do starych ustawień. Mamy wiele rozwiązań, dlatego znajdziemy takie, które dla nas jest najlepsze i najbardziej korzystne.