Najbardziej klasycznym rodzajem materiału na nasze podłogi jest z pewnością drewno.

Możemy wybrać deski, różnego rodzaju panele drewniane, które nadadzą naszej podłodze bardzo naturalny wygląd. Dodatkowo możemy wykorzystać panele laminowane czy też panele winylowe. Oczywiście dostępne są w różnych kolorach, odcieniach, najczęściej będziemy wybierali panele laminowane które imitują deski.

Czym różnią się panele podłogowe?

Jakie materiał sprawdzi się na naszej podłodze?

Jeżeli decydujemy się na podłogę drewnianą powinniśmy zwrócić uwagę na twardość drewna, z pewnością deskę możemy położyć w przedpokoju gdzie często chodzimy, innym rodzaj drewna zastosujemy przykładowo w salonie, gdzie nie chodzimy w butach. Bez względu na to jaki rodzaj drewna znajduje się na naszej podłodze, musi zostać on odpowiednio zabezpieczony, drewno możemy zaimpregnować, dodatkowo powinniśmy także je polakierować. W tym przypadku dobieramy lakier odpowiedniej twardości, który będzie stanowił bardzo dobre zabezpieczenie, dzięki temu drewno nie będzie się strzelało, będzie także odporne na wilgoć.

Coraz więcej osób wybiera panele winylowe, są one bardzo uniwersalne, możemy wybrać różne elementy dekoracyjne, ciekawe motywy, które będą współgrały z innymi elementami naszego domu. Z pewnością winyl jest materiałem, który zapewnia dobrą akustykę, dodatkowo możemy wykorzystać różnego rodzaju materiały izolujące. Układanie paneli winylowych jest bardzo łatwe, możemy znaleźć modele samoprzylepne, które po prostu przykleimy je do wcześniej przygotowanej powierzchni. Naturalnie jeżeli nasze podłogi wykonamy z różnych materiałów powinniśmy uwzględnić różnicę wysokości, niekiedy potrzebne będzie odpowiednie wypoziomowanie podłogi za pomocą wylewki.

Jeżeli nie wiemy jakie panele wybrać, możemy zajrzeć na stronę https://panelstyl.com.pl/produkty/panele-podlogowe/, znajdziemy tam zestawienie różnych rodzajów podłóg. Dowiemy się na co zwracać uwagę, w jaki sposób wybrać panele przykładowo na ogrzewanie podłogowe, oraz co odpowiada za trwałość paneli podłogowych.