Jeśli nie znasz oznak i objawów różnych rodzajów astmy, pojawienie się ataku astmy u siebie lub u kogoś, kogo znasz, może być bardzo przerażającym doświadczeniem.

Na szczęście informacje zawarte w tym zestawie porad i wskazówek dotyczących astmy mogą Cię przygotować, zapewniając wgląd w tę chorobę układu oddechowego.Dobrą wskazówką, która może ci pomóc, jeśli cierpisz na astmę, jest upewnienie się, że masz jakiś plan awaryjny. Nigdy nie wiadomo, kiedy astma się nasili. Kiedy tak się stanie, powinieneś mieć jakiś plan awaryjny, zgodnie z którym możesz działać, aby nie tracić czasu.Zdrowa dieta może pomóc lepiej radzić sobie z astmą. Badania wykazały, że przetworzona żywność, cukier i tłuszcze trans mogą powodować stany zapalne, które mogą wywoływać astmę. Nie musisz całkowicie wycinać tych produktów, ale powinieneś ograniczyć je do minimum.Dym papierosowy i astma nie mieszają się. Palenie jest zabronione. Unikaj wdychania oparów i innych rodzajów oparów chemicznych. Wdychanie tych substancji może wywołać niepowstrzymany atak astmy. Gdy tylko zauważysz ludzi palących, natychmiast usuń się z obszaru.Możesz chcieć zastosować inhibitor leukotrienów, jeśli twoja astma jest szczególnie problematyczna. Leki te zapobiegają wytwarzaniu leukotrienów. Leukotrien to rodzaj substancji chemicznej, która może powodować stan zapalny i może wywołać atak. Jeśli używasz inhibitora, może się okazać, że ataki astmy znacznie się zmniejszą.Istnieje pomoc, gdy czujesz zbliżający się atak astmy, a nie masz przy sobie inhalatora. Napoje zawierające kofeinę mogą ci pomóc, ponieważ otwierają drogi oddechowe. Unikaj kryzysu związanego z astmą dzięki profilaktyce i komunikacji

Wypij kilka filiżanek kawy, herbaty lub gorącej czekolady przed pełnym atakiem, aby zminimalizować jego negatywne skutki.Używaj naturalnych środków na astmę.

Chociaż leki przepisane przez lekarza mogą być konieczne, aby zapobiec śmiertelnym atakom, zdrowa dieta pomoże poprawić codzienne życie. Beta-karoten promuje zdrowe błony śluzowe w jamie ustnej i nosie, co pomaga zmniejszyć ryzyko poważnych ataków astmy.Upewnij się, że znasz swój oddech. Obserwuj sposób, w jaki oddychasz, gdy jesteś spokojny i bez objawów. Kiedy zdasz sobie sprawę, że Twój oddech się zmienił, możesz rozważyć techniki relaksacyjne i oddechowe, aby się uspokoić i uniknąć ciężkich ataków astmy. Podczas ataku postaraj się powrócić do normalnej głębokości i tempa oddechu.Rozważ zakup osuszacza do domu, jeśli masz astmę. Zmniejszenie ilości wilgoci w domu zmniejsza liczbę roztoczy, co z kolei zmniejsza ryzyko zaostrzenia się astmy. Użyj osuszacza, a powietrze, którym oddychasz, będzie mniej prawdopodobne, aby wywołać zaostrzenie astmy.Jeśli cierpisz na ostry atak astmy, a Twój awaryjny inhalator nie jest w stanie go opanować, poproś o pomoc. Ataki astmy mogą się bardzo szybko pogorszyć. Lepiej udać się do lekarza, a nawet do szpitala na drobny atak, niż zostać w domu podczas poważnego ataku i ponieść konsekwencje. Dobrym pomysłem jest trzymanie telefonu komórkowego naładowanego i łatwo dostępnego. Zachowaj kontakty alarmowe w szybkim wybieraniu.Zwróć uwagę na wyzwalacze ataku. Jeśli wiesz, co może wywołać twoje ataki, takie jak dym, zwierzęta lub pyłki, możesz podjąć większy wysiłek, aby ich uniknąć. Wyzwalacze astmy są różne dla każdego. Niestety, jedynym realnym sposobem dowiedzenia się, co wywoła atak, jest posiadanie go, a następnie zapamiętanie, co się stało.Teraz, gdy już wykorzystałeś te wskazówki i wskazówki, aby dowiedzieć się więcej o astmie, będziesz lepiej przygotowany, jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich zacznie odczuwać objawy astmy. W połączeniu z opieką i poradą licencjonowanego lekarza możesz być na dobrej drodze do pokonania astmy.