Koce dla dzieci sprawdzą się nie tylko do ochrony przed zimnem w chłodniejsze dni czy jako kołderka podczas snu. To także doskonały dodatek dekoracyjny do dziecięcego pokoiku. Wysokiej jakości pled może posłużyć nawet przez lata, a zachowany na później stanowić wspaniałe wspomnienie z dzieciństwa.

Koce dla dzieci – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?
Koce dla dzieci powinny być przede wszystkim wykonane z przyjemnej, delikatnej dla skóry dziecka tkaniny. Nie powinny uczulać ani podrażniać. Ponadto materiał powinien być łatwy w utrzymaniu czystości, praniu i szybkoschnący. Dobrze widziana jest zwiększona odporność na zaplamienia.
Kocyk dla dzieci to nie tylko okrycie. To także rodzaj przytulanki, do której maluch przytula się i usypia. Daje on wówczas dziecku komfort i poczucie bezpieczeństwa podczas zasypiania. Dlatego tak ważne, aby materiał był miły, miękki i puszysty.

Pled z pewnością będzie wykorzystywany nie tylko w pokoju dziecięcym, ale także podczas spacerów do okrywania dziecka w chłodniejsze dni. Warto więc wybrać taki rozmiar, aby okrywał dziecko, a jednocześnie nie utrudniał poruszania się wózkiem.

Koce dla dzieci – funkcjonalne rozwiązania

Koce dla dzieci kryją w sobie wiele funkcjonalności, na które warto zwrócić uwagę. Ciekawym rozwiązaniem są dwustronne pledy. Jedna strona kocyka zazwyczaj jest w innym kolorze, a druga w innym. To prosty sposób na odmianę wnętrza pokoiku dziecięcego.

W ostatnim czasie popularnością cieszą się koce dla dzieci w formie pledu zapinanego w maskotce. Taki zestaw z pewnością skradnie nie jedno dziecięce serduszko. Rozwiązanie to sprzyja również utrzymaniu porządku w dziecięcym pokoju. Gdy kocyk będzie nieużywany, może znaleźć się zwinięty w objęciach maskotki.
Ciekawym rozwiązaniem jest także kocyk z kapturkiem na głowę. Wówczas w przypadku chłodu lub gdy dziecko jest zmarznięte, może posłużyć jako dodatkowy otulacz. Często taki kapturek ma formę zabawnej postaci, np. jednorożca czy misia.

Koce dla dzieci to świetny pomysł na pierwszy prezent dla nowonarodzonego malucha. Większość osób zazwyczaj wręcza ubranka lub maskotki. Pled będzie natomiast świetnym prezentem, ponieważ tego typu akcesoria przy małym dziecku są niezbędne. Rodzice powinni mieć zawsze kilka kocyków, aby w razie zabrudzenia jednego, móc skorzystać z innego.