Jeśli prowadzisz firmę i idzie ci dosyć dobrze to na pewno dopracowałeś się już znaku towarowego.

Jest to logo lub symbol których charakteryzuje właśnie ciebie i twoją działalność gospodarczą. Jednak zdajesz sobie sprawę z tego, że znak towarowy jest twoją własnością. Na pewno zatem robisz wszystko żeby go chronić. Jednak niekiedy możesz się bardzo niemile zaskoczyć. Pójdziesz na jakieś wydarzenie czy imprezę i tam zobaczysz znak towarowy twojej firmy. A nikt wcześniej nie pytał ciebie o zdanie. Albo też na jakiejś koszulce lub innym trwałym środku ujrzysz nagle swój znak towarowy. Także pojawił się tam bez twojej wiedzy i zgody. Co w takiej sytuacji powinieneś zrobić? Na pewno nie wpadaj w panikę. Nie ma też sensu wszczynać kłótni i awantur z osobami które takie coś zrobiły. Zamiast tego skontaktuj się doskonała kancelarią adwokacką której prawnicy pomogą ci rozwiązać ten problem. Link do jej strony internetowej znajdziecie poniżej.

Jak wygląda kwestia ochrony znaku towarowego w polskim prawie?

Czy znak towarowy należy chronić?

Znaki towarowe wyróżniają danego przedsiębiorcę spośród grona innych. I na pewno dla każdego z nich są one bardzo ważnym elementem. Z pewnością zatem jeśli i ty zaliczasz się do ich grona nie życzyłbyś sobie, żeby twój znak towarowy był gdzieś pokazywany bez twojej wiedzy i zgody. Z drugiej jednak strony zanim zainterweniujesz w tej sprawie to najpierw, powinieneś poznać polskie prawo cywilne które określa odpowiednie przepisy w tej sprawie. Masz może z tym jakieś kłopoty? Na szczęście są kancelarie adwokackie które w tym ci pomogą. Link do najlepszej z nich znajdziesz podany poniżej.

Jest miło jeśli nasz znak towarowy zna jak najwięcej osób. Jednak nie jest już sympatycznie jeśli używa się go bez naszej wiedzy i zgody. O tym co robić w takiej sytuacji poczytajcie tutaj https://smadwokaci.pl/aktualnosci/prawo-gospodarcze/znaki-towarowe/. W tym miejscu dowiecie się wszystkiego na temat zasad ochrony znaku towarowego w polskim prawie. I będzie to wiedza pełna i aktualna.