Kiedy regularnie boli cię gardło i musisz kaszleć, a lekarz nie może znaleźć żadnej konkretnej przyczyny, może to być spowodowane złą jakością powietrza w pomieszczeniach.

Na przykład, jeśli problem występuje tylko w twoim domu, może to oznaczać problem z alergenami lub zanieczyszczeniami znajdującymi się w sypialni, kuchni, czy salonie. Dobrym pomysłem jest również sprawdzenie filtrów w klimatyzacji i serwisowanie całego systemu. Klimatyzator z filtracją HEPA może przynieść rozwiązanie w takich przypadkach. Dobrym pomysłem jest również ocena ewentualnych alergenów obecnych w domu czy biurze, mogą to być zakurzone obszary, a nawet zwierzak domowy. Posiadanie zwierzaka w domu, gdy cierpisz na alergię, nie jest niemożliwe, chociaż wymaga szczegółowego czyszczenia i konserwacji prawie codziennie. Ponadto, jeśli masz alergię na sierść zwierząt, trzymaj zwierzęta z dala od miejsca, w którym śpisz, ponieważ może to spowodować zakłócenia snu i nocne ataki duszności. Dobrym rozwiązaniem jest również zamówienie usługi ozonowania powietrza w pomieszczeniach, co usunie nie tylko alergeny i zanieczyszczenia, ale także wirusy, zarodniki pleśni i brzydkie zapachy. Kiedy twoje powietrze jest zanieczyszczone lub zawiera dużo zanieczyszczeń, niektóre z nich mogą być również siedliskiem bakterii i wirusów. Zanieczyszczone powietrze może powodować wiele problemów

Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, należy poważnie potraktować oczyszczanie i dezynfekowanie powietrza, szczególnie, jeśli mamy dzieci.

Instalacja oczyszczania powietrza w domu pozwoli zwalczyć wirusy grypy i przeziębienia oraz bakterie, które rozwijają się w wilgotnym klimacie pomieszczeń. Ozonowanie pomieszczeń to najlepszy sposób na czyste i zdrowe powietrze w domu czy miejscu pracy, zobacz na stronie https://ozonsystem.pl. Osoby cierpiące na astmę są podatne na problemy z oddychaniem spowodowane zanieczyszczonym powietrzem w pomieszczeniach, co może być dość niebezpieczne dla ich zdrowia. Ponieważ osoby cierpiące na astmę mogą doświadczyć zwężenia oskrzeli, wszelkie zanieczyszczenia i alergeny mogą powodować nagromadzenie się śluzu lub stany zapalne.