Klimatyzatory cyrkulują i filtrują powietrze, usuwając zanieczyszczenia i pleśń z powietrza, które znajduje się w naszych pomieszczeniach.

Jest to szczególnie ważne dla osób cierpiących na alergie i astmę, ponieważ minimalizuje czynniki drażniące, które wywołują atak. Jest to jednak prawdą tylko wtedy, gdy system jest czysty, a filtry są regularnie wymieniane. W przeciwnym razie klimatyzacja może faktycznie przyczyniać się do zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniach. Filtry chronią również przed owadami i są znacznie skuteczniejsze niż ekrany czy siatki zabezpieczające w otwartym oknie. Owady są irytujące, ale mogą być również niebezpieczne dla alergików. Jedną z zalet dobrego systemu klimatyzacji jest to, że pomaga on również w utrzymaniu zwierząt domowych w stanie wolnym od pcheł i kleszczy. Wszyscy doświadczyliśmy umysłowej ospałości, która przychodzi razem ze zbyt gorącym dniem. Zużywana energia, którą organizm zużywa, próbując się ochłodzić, odbiera nam zdolność jasnego myślenia i rozumowania. Zalety dobrego systemu klimatyzacji sprawiają, że jest to opłacalna inwestycja

Gdy biura są klimatyzowane, pracownicy mogą lepiej pracować i podejmować lepsze decyzje.

Nasze ciała cierpią z powodu upałów i wzrasta nam w organizmie tętno i ciśnienie krwi. Takie same zmiany fizyczne, które powodują zmęczenie i rozdrażnienie, mogą również uniemożliwić nam spokojny sen. Istotnym czynnikiem wpływającym na zasypianie jest również wewnętrzna temperatura ciała. Zbyt gorące lub zbyt zimne pomieszczenie zakłóca naturalną regulację temperatury, i tym samym powoduje, że nie możemy wypocząć w nocy. Na stronie http://www.klimador.com.pl możesz znaleźć więcej zalet zainstalowania klimatyzacji w domu czy w biurze. Ciepło, a zwłaszcza często towarzysząca mu wilgoć, może również uszkadzać wszelkiego rodzaju meble. Drewno nabiera i traci wilgoć wraz z otaczającym je powietrzem, co z czasem prowadzi do wypaczenia. Skóra i tkanina również pochłania wilgoć, co może ostatecznie spowodować zniszczenie mebli tapicerowanych. Każda tkanina jest podatna na pleśń, która rozprzestrzenia się gwałtownie w wilgotnym środowisku, powodując dolegliwości zdrowotne u ludzi.