Bardzo trudno jest chronić wartościowe przedmioty przed złodziejami. Często zawodzą zamki i kłódki, które stanowią niewielką barierę dla doświadczonego przestępcy. Systemy dozoru wizyjnego jak dotąd mają najwyższą skuteczność. Przy pomocy kamer każdy jest w stanie, nawet na odległość, sprawdzić co dzieje się z jego własnością.

Z czego składa się system monitoringu?

System dozoru wizyjnego tworzą nie tylko kamery oraz rejestrator. Do prawidłowego funkcjonowania całości potrzebne będą dodatkowe elementy https://zintronic.pl/akcesoria. Bardzo ważny dla systemu jest dysk twardy, na którym będą zapisywane i przechowywane dane z rejestratora. Pozwala to w każdej chwili cofnąć nagranie, by zobaczyć interesujący fragment. Bez dysku należałoby przez cały czas obserwować monitory.
Kolejnym niezbędnym elementem jest akumulator podtrzymujący pracę systemu w wypadku przerwy w zasilaniu sieciowym.
Nie można tu zapomnieć o mikrofonie, dzięki któremu można zwiększyć funkcjonalność kamer. Łatwo oszukać kamerę stając poza jej zasięgiem, ale trudniej jest być bezgłośnym.
Kable i przewody łączące ze sobą poszczególne elementy są jak układ nerwowy. Muszą być wykonane perfekcyjnie z materiałów możliwie najwyższej jakości.

Jakie jeszcze akcesoria do monitoringu będą potrzebne?

Omówione zostały przedmioty, z których zbudowany jest system. Do pełnej funkcjonalności potrzebne są jeszcze dodatkowe elementy. Naklejki i tabliczki ostrzegawcze o działającym monitoringu. Może nie wydają się tak ważne, ale lepiej niech intruz wie, że przechodząc za próg danego pomieszczenia, każdy jego krok obserwowany będzie okiem kamery.
Nie da się zakończyć instalacji bez uchwytów do kamer oraz obudowy do miejsca, gdzie znajduje się rejestrator i monitor. Miejsce to nie powinno wyglądać niechlujnie, a ze względów bezpieczeństwa kable i inne luźne elementy muszą być ukryte przed wścibskimi oczami.

Podsumowanie

Jeżeli zachodzi potrzeba rozbudowy istniejącego systemu lub zakup w całości należy bezwzględnie wybrać taką firmę oferującą akcesoria do monitoringu, która posiada ugruntowaną pozycję na rynku. Wybór nie do końca godnej zaufania firmy lub kogoś, kto ma najtaniej, nie jest dobrym rozwiązaniem. Sprzęt tego typu to precyzyjne i skomplikowane urządzenia elektroniczne. Zawsze powinny pochodzić z zaufanego źródła.