Aranżując pokój dziecka chcemy, by czuło się w nim bezpiecznie i lubiło spędzać w nim czas. Jednocześnie warto pamiętać, że nasze pociechy bardzo szybko rosną warto więc skoncentrować się na rozwiązaniach, które będą służyć dziecku przez kilka lat. Na co zwrócić uwagę, by pokój dziecka był funkcjonalny, ciekawy i wesoły?

Wyjątkowa ściana

W największej mierze na styl wnętrza mają wpływ ściny oraz podłoga. Białe ściany w pokoju dziecka będą nudne, a żadne dziecko nie chce mieszkać w nieciekawym, nijakim pokoju. Dzięki dekoracjom ściennym można uzyskać pomieszczenie, które będzie spełnieniem dziecięcych marzeń.

Ściana pomalowana farbą tablicową dadzą szansę naszemu dziecku wyrazić swoje artystyczne zamiłowania. Tapety dla dzieci pozwolą na stworzenie pokoju dla małego astronauty, miłośnika ciężarówek, czy dinozaurów. Pokój dziewczynki może być pełen motyli, uroczych lam, czy różowych jednorożców. Innym rozwiązaniem, które może przypaść do gustu naszym pociechom, jest pomalowanie ściany farbą magnetyczną, czy fluorescencyjną, która będzie świecić w ciemności.

Podłoga wygodna i bezpieczna

Maluchy uwielbiają bawić się na podłodze. Warto o tym pamiętać, gdy będziemy aranżować pokój dziecka. Gruba, ciepła wykładzina będzie idealnym rozwiązaniem. Dzięki temu dziecko bez przeszkód będzie mogło spędzać długie godziny bawiąc się na podłodze.

Dobrym rozwiązaniem jest również podłoga drewniana, na której znajdzie się mata piankowa w ciekawe wzory, którą dziecko będzie mogło samodzielnie układać. W tej sytuacji należy jednak zwrócić uwagę na materiał, z którego pianka została zrobiona. Szkodliwe substancje wchodzące w jej skład mogą być przyczyną alergii.

Biel idealne rozwiązanie

Meble bazowe do pokoju dziecka powinny służyć mu przez kilka lat. Warto zainwestować w meble drewniane. Bardzo popularnym kolorem jest biel. Dlaczego jest to bardzo dobry wybór?

Białe meble są uniwersalne. Może wydawać się, że przez to pokój będzie nudny. Nic bardziej mylnego. Pokój będzie wydawał się jasny, radosny oraz przytulny. Nastrój pokoju tworzą dodatki. Tapety dla dzieci, ciekawy fotel, czy designerski regał na książki stworzą klimat, który będzie oddawał charakter oraz zainteresowania małego właściciela pokoju.

Białe meble mają jeszcze jedną zaletę. Dobrze dobrane meble bazowe będą służyły dziecku przez kilka lat. Nie ma konieczności wymieniać komody z każdym rokiem. Szafa, czy łóżko również mogą posłużyć kilka lat.

Nie zależnie od rozwiązań, które rodzice wprowadzą do pokoju dziecka trzeba pamiętać o jednym. To jest pokój małego człowieka i jego zdanie również powinno się liczyć przy wyborze umeblowania, bibelotów, czy ozdobnych drobiazgów. Dzięki temu dziecko będzie lubiło swój pokój i będzie to jego prawdziwa oaza.