Będąc materiałem drewnopochodnym, sklejka jest w stanie wytrzymać chwilowe krótkotrwałe przeciążenie; do dwukrotności obciążenia projektowego.

Jest to przydatne tam, gdzie może wystąpić aktywność sejsmiczna lub wiatry cyklonowe. Ta właściwość jest również skuteczna, gdy jest używana jako posadzka budowlana lub jako szalunek betonowy. Laminowana struktura sklejki rozkłada obciążenia po uderzeniu na większy obszar po przeciwnej stronie, co skutecznie zmniejsza naprężenie rozciągające. Krzyżowo laminowana konstrukcja sklejki zapewnia, że arkusze sklejki pozostają względnie stabilne przy zmianach temperatury i wilgotności. Jest to szczególnie ważne w konstrukcjach podłóg i szalunków, w których bardzo prawdopodobne jest narażenie na wilgoć. Dzięki wysokiemu stosunkowi wytrzymałości i sztywności do masy sklejka jest bardzo opłacalna w zastosowaniach konstrukcyjnych, takich jak podłogi, ściany prześcieradła, szalunki i belki zwojowe. Sklejka nie ulega korozji i może być stosowana w zakładach chemicznych i chłodniach jako ekonomiczny, trwały materiał po obróbce konserwującej. Rdzeń forniru konstruuje się przy użyciu wkładek wewnętrznych z zachodniego drewna iglastego. Panele z forniru są lekkie, stabilne wymiarowo i mają doskonałą zdolność do przykręcania. Klasyczny rdzeń łączy pasma poprzeczne MDF z wewnętrznymi fornirami z drewna iglastego. Krzyżowe pasy MDF zapewniają ultra gładką powierzchnię, aby zmniejszyć telegrafowanie przez twarz, podczas gdy wewnętrzne wstawki forniru utrzymują wytrzymałość i siłę przykręcania panelu rdzenia forniru. Ta opcja jest zalecana do licówek wysokiej klasy.

W przypadku projektów, które nigdy nie ujrzą światła dziennego, takich jak szafki i meble, istnieje szeroki wybór wysokiej jakości sklejki do wyboru. Większość szafek używa sklejki ćwierć cala, która jest zwykle tańsza i sprawia, że gotowy kawałek jest nieco lżejszy. Im dłuższa jednostka, tym grubsze jest zapotrzebowanie na sklejkę, aby zapobiec zwisaniu na półce. Sklejka wewnętrzna zapewnia bardzo trwałą podłogę. Zwykle służy jako gładka powierzchnia, która służy jako podkład, w którym znajduje się gotowa podłoga. Sklejka wewnętrzna jest dobrym wyborem do podłóg w pomieszczeniach, które nie są narażone na działanie wody i wilgoci, takich jak sypialnie i korytarze. Podłoga może mieć trzy lub cztery warstwy: betonowy fundament, podłoże ze sklejki, podkład ze sklejki i materiał na podłogę. Obecnie można nabyć także panele 3D ze sklejki, które będą nadawały się bardzo dobrze do wielu różnych wnętrz.