W aranżacji wnętrz ostatnimi czasy wiedzie prym styl skandynawski. Nie pozostawajmy jednak niewolnikami tylko tego stylu, nie jest od odpowiedni dla wszystkich i nie każdemu da poczucie przytulnego dla niego wnętrza. Poznajmy boho, czyli styl artystycznej bohemy. Możemy go opisać jako swobodny, różnorodny pełen koloru. Łączy w sobie motywy etniczne, hipisowskie, romańskie, indiańskie.

Kuchnia

Jeżeli chcemy nadać naszej kuchni artystycznego wdzięku, musimy pamiętać o kilku podstawowych motywach. Szafki w takiej kuchni nie będą z pewnością zabudowane. Jeżeli nie lubimy zbyt często przecierać kurzy, możemy zdecydować się na przeszklone fronty. Na całość pójdziemy, jeśli całkowicie zrezygnujemy z drzwiczek i w kuchni umieścimy jedynie półki. Wówczas wszelkie naczynia jakie posiadamy, garnki i produkty pozostaną na zewnątrz. Warto wtedy zadbać o piękne, kolorowe naczynia, które stworzą nam obraz kuchni w stylu boho. Możemy dodać do tego specjalnie przeznaczone na przyprawy półki, różnego rodzaju wieszaki, na których powiesimy kubki, patelnie, łyżki czy garnki. Kolor szafek jest właściwie dowolny, najlepiej jednak, aby były kolorowe. Doskonale w takiej kuchni prezentują się szafki pomalowane na różne kolory. Nie musimy wybierać gotowego zestawu szafek specjalnie zaprojektowanych pod wymiary danego pomieszczenia – pożądanym jest, aby kaszta szafka była z innego zestawu! Dozwolone są wszelkie wariacje. Jeżeli wybraliśmy szafki podblatowe bez frontów, wówczas możemy osłonić je kolorowymi, wzorzystymi zasłonkami.

Salon

Jeśli salon ma być urządzony w stylu boho to również powinien być pełen wzorów i odcieni. Uwagę przyciągnie aztecki, kolorowy dywan. Do tego kanapa na drewnianych nóżkach lub bardziej masywna, skórzana, na której oczywiście znajdziemy sporo poduszek w poszewkach o różnych motywach, wzorach i kolorach. Jeżeli mamy w naszym mieszkaniu rośliny, umieśćmy doniczki w makramach. Makramy możemy także powiesić na ścianach obok dziesiątek obrazów. Jeżeli chcemy lekko stonować wnętrze, wówczas zasłońmy okna matą trzcinową. Jeśli nie – wybierzmy cygańskie zasłony: patchworkowe, złożone z kawałków różnych tkanin lub te z różnokolorowych pasków materiału. Idealnie wpisującym się we wnętrze w stylu boho materiałem jest trawa morska. Produkuje się z niej różnorakie ozdoby, wszelkie meble, kosze na bieliznę i abażury. W przypadku wizyty większej ilości znajomych, zastosowanie znajdą tutaj siedziska z trawy morskiej, poduszki do jogi lub po prostu marokańskie poduchy przeznaczone do siedzenia. 

Sypialnia

W sypialni centralnym elementem jest łóżko. Pamiętajmy, aby pokrywało je jak najwięcej narzut, na których spoczywać będą poduszki w ilościach iście hurtowych. Jeśli chcemy, możemy też wyposażyć nasze łóżko w baldachim, który nada sypialni artystycznego szyku. Nie zapomnijmy ponadto o łapaczu snów, który według indiańskich wierzeń zapewni nam spokojny sen, łapiąc w swoje sieci wszelkie koszmary, które następnie spłyną w dół po tasiemkach i piórkach. Nad łóżkiem możemy powiesić dużą mandalę lub chustę przedstawiającą piękną mandalę. Ciekawym rozwiązaniem jest powieszenie w sypialni dodatkowo hamaka, zapewniającego nam relaks podczas popołudniowych drzemek lub odpoczynku podczas lektury. Zamiast hamaka możemy też podwiesić pod sufitem krzesło brazylijskie lub inne z kategorii wiszących.

Balkon

Balkon utrzymany w stylu boho to miejsce twórczej inspiracji i medytacyjnej atmosfery. Dobrze, jeżeli na takim balkonie znajdzie się dużo roślin, głównie zielonych. Rośliny możemy powiesić na makramach lub ustawić na podłodze w glinianych donicach. Zadbajmy o wygodną kanapę i oczywiście – mnóstwo poduszek. Możemy dodać też drewnianą pergolę. Szczególnie istotnym elementem wystroju balkonu jest oświetlenie. Przede wszystkim dużo różnego rodzaju świeczek. Świeczki możemy też zastąpić lampami naftowymi. Pamiętajmy jednak, aby źródła światła umieścić zarówno na poziomie stołu, jak i podwiesić u góry balkonu. Jeśli mamy dość przestrzeni, powieśmy na balkonie krzesło brazylijskie.
Więcej znajdziesz tutaj: https://najutro24.pl/Dom-i-Ogrod-c15