Zaślepki do mebli świetnie nadają się do zakrywania zakrętek, śrub i gwoździ, dostępne są w sprzedaży w różnych kolorach i rozmiarach.

Są samoprzylepne, wykonane z tworzywa sztucznego i mają tylko około 0,5 mm grubości. Oznacza to, że leżą dość równo na powierzchni, dzięki czemu są dyskretne, niemal niewidoczne, jeśli dobierzemy je odpowiednio do kolorystyki mebli. Możemy również łatwo wymienić zaślepkę lub uzupełnić zgubioną, ponieważ są one samoprzylepne i praktyczne.

Do czego służą zaślepki do mebli?

Dobierz odpowiednie zaślepki do mebli

Szeroki wybór samoprzylepnych zaślepek obejmuje produkty wykończeniowe dostosowane do wszystkich zastosowań. Należą do nich meble, sprzęt AGD i wyposażenie ogólne. Zaślepki są stosowane głównie do gładkiej aplikacji na powierzchni lub do zmniejszania odczuwanego tarcia, doskonale maskują również otwory po śrubach, gwoździach i innych rodzajach łączenia mebli. Zapewniają zatem spójny i estetyczny wygląd mebli różnego rodzaju, jak łóżka, szafki, półki, regały. Znajdziemy zaślepki w wielu rozmiarach i kolorach, dobierzemy je bez problemów do naszych potrzeb.

Będąc przedmiotem niewielkim i łatwym w montażu rozwiązaniem, zaślepki samoprzylepne mogą być instalowane na prawie wszystkich meblach obecnych w każdym gospodarstwie domowym czy firmie, takich jak stoły, krzesła, szafy, regały, półki, komody, biurka. Zaślepki do mebli wykonane są z trwałego plastiku, są zatem wytrzymałe na uszkodzenia. Kupimy je w różnych średnicach, kolorach i zestawach, zatem łatwo dopasujemy zaślepki do naszych mebli.

Zaślepki do mebli nie kosztują wiele, zatem możemy kupić odpowiedni zapas w wybranych kolorach. Jeśli odklei się nam zaślepka od jakiegoś mebla, bez problemu możemy przykleić nową w kilka chwil. Znajdziemy zaślepki do mebli w rozmiarach przykładowo 14 mm czy 18 mm, zatem dopasujemy je tak, aby zakrywały łączenia mebli za pomocą śrub czy gwoździ o różnej średnicy. Zaślepki są dostępne z mocowaniem samoprzylepnym, są małe, dyskretne, a instalacja zajmuje tylko kilka sekund. Są również niedrogie, zatem wymiana nie stanowi problemu.