Zazwyczaj w czasie urlopu, gdy wybieramy się gdzieś za granicę, kierujemy się na zachód, względnie na południe kraju. Niestety wciąż niewielu z nas odwiedza kraje wschodnie, takie jak na przykład Ukraina. Uważamy, że albo nie ma tam nic ciekawego, albo że wręcz będzie tam niebezpiecznie. Tymczasem nic bardziej mylnego i właśnie postaramy się to udowodnić.

Otóż wycieczki na Ukrainę w ostatnich latach nieco straciły na popularności, co zapewne związane jest z działaniami zbrojnymi na wschodzie tego kraju. Jednak po stronie zachodniej nie ma absolutnie się czego obawiać, jest tam w stu procentach bezpiecznie. Dlatego też jak najbardziej poleca się wybrać do takich miast, jak chociażby Lwów. Jest tam wiele ciekawych zabytków i miejsc, miasto jest zadbane i można w nim odczuć, że jest się w prawdziwej europejskiej miejscowości. Poza tym, co bardzo ważne dla nas jako Polaków, Lwów jest miastem należącym kiedyś do naszego kraju, więc tym bardziej warto je zwiedzić i poznać jego historię.

Z powodu nieco zmniejszonego zainteresowania wycieczkami na wschód, pewne firmy organizujące dotychczas wyjazdy na Ukrainę http://www.kresy.com/ zrezygnowały z tych usług. Jednak wciąż na naszym rynku znajdziemy mnóstwo biur turystycznych, z którymi bez problemu będziemy mogli udać się na przykład na wycieczki do Lwowa, lub nawet w dalsze partie Ukrainy. Wracając jeszcze na chwilę do sytuacji w Donbasie, to niestabilnym rejonem jest w tej chwili wyłącznie wschód kraju, każda inna jego część jest w pełni bezpieczna. Wobec powyższego, możemy nawet zapuścić się nieco dalej i zwiedzić stolicę, czyli miasto Kijów. Wszystko zależy od nas, z pewnością nie będziemy mieli problemy z tym, by znaleźć usługi biura wycieczkowego, które zabierze nas na miejsce, zaoferuje usługi polskiego przewodnika, a także wyżywienie, hotel, załatwi dla nas sprawy administracyjne i tak dalej.

Jak możemy się przekonać czytając nasz poradnik, wycieczki do Lwowa mogą być równie wartościowe i godne uwagi, co wyjazdy na zachód czy południe Polski. Historia Ukrainy mocno przeplata się z naszą, wiele tamtejszych miast ma swoją bardzo bogatą przeszłość związaną z Polską i Polakami, warto więc wybrać się tam by je zobaczyć i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy.