Profesjonalny zakład fryzjerski, to nie tylko wykwalifikowany personel, czy dobrej jakości narzędzia.

Bardzo ważną rolę odgrywa umeblowanie salonu i to, czy klient czuje się w nim komfortowo. Odpowiednie Meble fryzjerskie to nie taka prosta sprawa. Wnętrze musi być przytulne i posiadać funkcjonalne rozmieszczenie.

Fotel fryzjerski jest jednym z ważniejszych elementów wyposażenia pracowni. Powinien być wygodny zarówno dla klienta, jak i dla fryzjera. Musi być wykonany z wysokiej jakości materiałów, aby posłużyć nam przez długi okres. Najczęściej wybieranymi fotelami są te zrobione z ekoskóry. Dużym plusem jest to, że łatwo utrzymać je w czystości. Prezentują się bardzo estetycznie, przez co salon zdobywa na ekskluzywności. Oto kilka zalet, jakie powinien posiadać profesjonalny fotel fryzjerski:

  • staranne i solidne wykonanie,
  • odpowiednio wyprofilowane oparcie,
  • możliwość regulacji wysokości fotela oraz odchylenia zagłówka,
  • wygodne podłokietniki oraz praktyczny podnóżek,
  • odporność na plamy oraz działanie różnych czynników, np. wody.

Niebanalny, wysokiej klasy fotel sprawi, że klient będzie czuł się rozluźniony i zrelaksowany, co na pewno doceni podczas wizyty.

Jeśli salon obsługuje w większości panów, świetnie sprawdzi się fotel fryzjerski dla mężczyzn. Możemy rozłożyć go do pozycji półleżącej, co znacznie ułatwi pracę fryzjerowi i poprawi komfort klienta.

Drugim elementem wyposażenia salonu, bez którego nie wyobrażamy sobie jego funkcjonowania, jest profesjonalna myjnia fryzjerska. Przy zakupie mebla warto kierować się wielkością pomieszczenia, do wyboru mamy różne myjnie w kilku rozmiarach. Najważniejszym kryterium przy wyborze urządzenia jest jego jakość, a więc: czy tworzywo, z jakiego jest zrobione spełnia wszystkie wymogi? Czy odchylenie siedziska jest pod odpowiednim kątem? Czy klient poczuje się wygodnie, a fryzjer będzie mógł wykonywać swoją pracę zgodnie z zasadami ergonomii? Jeśli odpowiedzi na postawione pytania są twierdzące, śmiało można stwierdzić, że konkretna myjnia będzie dobrym, przemyślanym zakupem. Gdy dodamy do tego indywidualnie dobraną głębokość oraz kształt misy, funkcjonalny podnóżek i stylowy wygląd, pasujący do reszty salonu- mamy przykład myjni idealnej.

Kolejnym niezbędnym meblem jest konsola fryzjerska, czyli lustro obite w ramę, bardzo często z dodatkową półką, na której możemy ułożyć niezbędne kosmetyki potrzebne do zabiegu. Lustro powinno być duże, aby klient mógł przejrzeć się w nim z każdej strony oraz móc obserwować efekty pracy fryzjera.

Teraz coś, co jest absolutnym must have każdego szanującego się fryzjera- taboret fryzjerski oraz profesjonalny wózek fryzjerski. Gdy stylista będzie miał zapewnione odpowiednie warunki, przełoży się to na efektywność jego pracy.

  1. Taboret pomoże nam w całodniowej, ciężkiej pracy, która wymaga niezwykłej precyzji i skupienia. Przyniesie ulgę dla zmęczonych nóg oraz obciążonego kręgosłupa. Powinien być solidnie wykonany, z możliwością regulacji wysokości oraz wygodnym siedziskiem. Często wybierane są taborety z oparciem, które zapewnią nam również swobodę ruchów i łatwość zmiany pozycji.
  2. Wózek fryzjerski to profesjonalny mebel, który znacznie ułatwi pracę. Pomoże w zachowaniu porządku na stanowisku roboczym oraz w organizacji. Powinien być dobierany według własnych upodobań. Dobrze, gdy posiada odpowiednią ilość użytecznych szuflad, w których możemy pomieścić wszystkie potrzebne akcesoria fryzjerskie. Dużym plusem są dodatkowe uchwyty na kosmetyki oraz zestaw miseczek. Wózek fryzjerski dzięki swojej mobilności bardzo ułatwia pracę i doskonale sprawdza się w roli asystora.

Niesłychanie istotne jest pierwsze wrażenie, jakie zrobimy na danej osobie. Dlatego w każdym salonie powinno być miejsce, gdzie przywitamy się z naszym klientem, czyli recepcja. Powinna być elegancka i reprezentacyjna. Jeśli nie mamy wydzielonej odrębnej części w salonie na takie pomieszczenie, idealnie sprawdzi się recepcja w wersji mini. Dobrze, gdy mebel posiada szufladę czy szafkę, ułatwi to przechowywanie terminarza oraz dokumentów.

Warto zainwestować również w kanapę fryzjerską, na której klienci będą mogli zrelaksować się w oczekiwaniu na swoją metamorfozę. Gdy dodatkowo dopasujemy meble w jednym, spójnym stylu- otrzymamy piorunujący efekt, co na pewno nie zostanie pominięte w ocenie klientów.

Jeśli chcemy zdobyć opinię nowoczesnego, ekskluzywnego salonu, z pewnością powinniśmy się zastanowić nad kupnem wszechstronnego urządzenia, jakim jest infrazon fryzjerski. Posiada masę przydatnych funkcji, które możemy wykorzystać podczas zabiegów, takich jak: trwała ondulacja, trwałe prostowanie, farbowanie czy dekoloryzacja. Jego zastosowanie jest naprawdę duże. Powinien posiadać regulację temperatury, mocy nawiewu oraz funkcję obracania.

Na profesjonalnych meblach fryzjerskich nie powinniśmy oszczędzać oraz należy wybierać je z głową, mają służyć przez lata. Stanowią wizytówkę każdego salonu. Dobrane do potrzeb klientów sprawią, że nasza pracownia stanie się bezkonkurencyjna.