Recykling to ponowne wykorzystanie różnego typu surowców, recyklingowi poddawane są metale, papier, szkło, plastik.

W różnego typu odpady możemy sprzedać w punktach skupu, które zostaną użyte do ponownej produkcji. Tak samo działają skupy złomu, gdzie będziemy mogli sprzedać różnego rodzaju metale, może być to złom stalowy, żeliwo, metale kolorowe.

Jak przetwarzany jest złom stalowy?

Skup złomu od firm

Stal to stop metali, w którego skład wchodzi żelazo, węgiel, wykorzystywana jest w różnych gałęziach gospodarki, istnieje duże zapotrzebowanie na stal przez zakłady produkcyjne. Stal możemy poddawać recyklingowi, przetapiać ją, wykorzystywać ponownie. Jeżeli posiadamy odpady metalowe, możemy sprzedać je w skupach złomu, mogą być to przykładowo odpady pochodzące z remontu, rozbiórki, często odpady metalowe sprzedają także firmy produkcyjne. Może być to przykładowo odpad z blachy po wycięciu materiału do produkcji.

Metal można odzyskiwać w procesie spalania, można także wykorzystać technologię segregacji magnetycznej, wówczas stosowane jest także odcynowanie blach. Blachy ocynkowane często stosowane są w przypadku samochodów. Kiedy oddajemy auto na złom, z pewnością zostanie z niego odzyskane duża ilość różnego rodzaju metali, tworzyw sztucznych, wiele z nich będzie można przetworzyć i wykorzystać ponownie. Największe kwoty otrzymamy za metale kolorowe, należy do nich cynk, miedź, ołów, aluminium oraz mosiądz. W zależności od rodzaju metalu stosowane są różne technologie recyklingu, przykładowo aluminium jest rozdrabniane, oczyszczane, a następnie wypalane w piecu, aby pozbyć się resztek farb, lakierów, różnych pozostałości.

Jeżeli chcemy pozbyć się dużej ilości złomu, możemy poszukać ofert typu skup złomu od firm Gdańsk jest miastem, gdzie działają skupy mogące także odbierać złom od sprzedającego. W przypadku kiedy prowadzimy firmę, w której powstaje duża ilość odpadów metalowych, możemy nawiązać stałą współpracę. Dzięki temu będziemy mogli liczyć na lepsze warunki, wyższe ceny. Dodatkowo skup może także okresowo odbierać od nas złom.