Filozofia hygge to czerpanie radości z każdej chwili i odnajdywanie pozytywów nawet w szarej codzienności.

W tym przypadku filiżanka kawy wypita w wygodnym i miękkim fotelu z mruczącym kotem na kolanach jest jedną z nich. Duńczycy są mistrzami pozytywnego myślenia i według badań, są jednym z najszczęśliwszych narodów. Jak stworzyć aranżację wnętrza, która napawa spokojem i harmonią? Warto poznać propozycje w skandynawskim stylu.

Poduszki nie tylko na sofie, ale i na podłodze, wygodne fotele oraz nietuzinkowe regały, które pomieszczą wiele drobiazgów

Kwintesencją stylu skandynawskiego są praktyczne rozwiązania na bazie naturalnych materiałów, które wprowadzają do wnętrza przytulność i ciepło domowego ogniska. Dlatego w salonie w stylu skandynawskim, miękkie poduszki powinny znaleźć się nie tylko na sofie, ale również na podłodze. Wszak zawsze ktoś może zechcieć na nich usiąść, by oddać się np. medytacji albo po postu odprężyć się słuchając muzyki, wydobywającej się z rozmieszczonych w całym pomieszczeniu głośników. Do takiej kontemplacji, ale również codziennej rozrywki sprawdzi się fotel z zaokrąglonym oparciem czy też fotel wiklinowy, na którym znajdzie się jedna z wygodnych poduszek. W przypadku mebli ważny jest geometryzm, ale również użycie materiałów, które są albo naturalne albo nawiązują do natury. Tutaj warto wskazać komody, których fronty imitują przekrój drzewa i tworzą złudzenia optyczne, a także okrągłe, prostokątne i kwadratowe formy wykonane z drewna i ratanu. Sprawdzą się także regały posadowione na wysokich nóżkach, które dzięki takiemu rozwiązaniu gwarantują łatwe sprzątanie.

Jak stworzyć wnętrze w duchu filozofii hygge? Czyli o skandynawskiej aranżacji mieszkania słów kilka

Dodatki pobudzające zmysły i wprowadzające spokój

W mieszkaniu urządzonym w duchu filozofii hygge można postawić również na hamak. Taki dodatek sprawdzi się zarówno do pokoju dziecka, jak i nastolatka, a także nietypowego salonu w stylu boho. Wprowadzi spokój sprzyjający błogiemu relaksowi. Jeśli chodzi o dodatki, w stylu skandynawskim nie może zabraknąć latarenek, a także świeczników czy pachnących świeczek, pobudzających zmysły, w pastelowych kolorach, czy też tych nawiązujących do barw ziemi. Sprawdzą się też dekoracyjne wachlarze, lustra odbijające światło w ciekawych, dekoracyjnych ramach. Warto postawić także na efektowne stojące lub wiszące donice z kwiatami, które będą tworzyć przyjazny mikroklimat oraz ramki ze zdjęciami z ulubionych miejsc. Takie i inne dekoracje znajdziecie w sklepie: https://www.missdeco.pl.

Co ciekawe, centrum życia w skandynawskiej aranżacji nie jest sofa, a drewniany lub metalowy stół, przy którym można wspólnie spędzić czas na rozmowach i żartach. Aranżując przytulne wnętrze, aż chce się w nim przebywać i od razu czuje się pozytywne wibracje.