Trądzik i blizny potrądzikowe mogą  powodować brak pewności siebie i wpływać na relacje społeczne oraz wizerunek własny.

Stres może pogorszyć trądzik. Staraj się radzić sobie ze stresem poprzez wystarczającą ilość snu i ćwiczenia technik relaksacyjnych. Warto również codziennie oczyszczać i nawilżać skórę, aby zapobiec pogorszeniu stanu. Jeśli masz trądzik, który nie reaguje na pielęgnację i leczenie bez recepty, umów się na spotkanie z lekarzem. Wczesne skuteczne leczenie trądziku zmniejsza ryzyko powstawania blizn potrądzikowych i trwałego uszkodzenia skóry oraz zmniejszenie poczucia własnej wartości. Po wstępnym badaniu lekarz może skierować Cię do specjalisty w zakresie diagnozowania i leczenia chorób skóry, czyli dermatologa.
Peeling chemiczny to procedura odnowy skóry, w której na skórę nakłada się roztwór chemiczny w celu usunięcia górnych warstw. Skóra odrastająca po peelingu chemicznym jest gładsza i młodsza. Peelingi chemiczne stosuje się w leczeniu zmarszczek, przebarwień skóry i blizn, zwykle na twarzy.

Peeling chemiczny można wykonać również w połączeniu z innymi zabiegami kosmetycznymi. Peelingi chemiczne można wykonywać na różnych głębokościach – lekkie, średnie lub głębokie – w zależności od pożądanych rezultatów. Każdy rodzaj wykorzystuje inny roztwór chemiczny kwasu, na przykład glikolowy lub salicylowy. Peeling chemiczny może być stosowany w leczeniu różnych problemów skórnych, także trądziku. Powierzchowny peeling chemiczny usuwa zewnętrzną warstwę naskórka. Może być stosowany w korekcji drobnych zmarszczek, trądziku, nierównego kolorytu skóry i suchości. Aby osiągnąć pożądane rezultaty trzeba przejść serię zabiegów. Rezultaty będą początkowo subtelne, ale zwiększą się wraz z powtarzanymi zabiegami. Innym rodzajem terapii jest laserowe usuwanie trądziku warszawa. Jest to metoda skuteczna, bezbolesna i całkowicie bezpieczna. Wystarczy seria kilku takich zabiegów, aby zobaczyć rezultaty i poprawę wyglądu skóry.