Nie wszyscy leasingodawcy rozumieją potrzeby klientów, którzy chcieliby wziąć leasing na samochód używany. Osoby fizyczne i małe firmy wolą zainwestować mniejsze środki w źródło transportu, dlatego poszukują okazji – korzystnych ofert małych komisów bądź osób prywatnych i nie chcą zbyt wysokiego poziomu wkładu własnego przy pozyskaniu auta. Centrum Leasingu Samochodowego, podchodząc do oczekiwań tej grupy nabywców z dużą elestycznością, ogranicza wymogi do niezbędnego minimum, by leasing samochodów używanych dla osób fizycznych i małych firm nie przynosił niemożliwych do pokonania ograniczeń, za to dawał nowe, zwiększone możliwości – wszak motto CLS brzmi: „Finansowanie idealnie dopasowane”.

Gros firm warunki leasingu samochodu używanego uzależnia od wieku auta, który nie powinien przekraczać pięciu lat.

Poza tym dość zasadnicze wymagania dotyczą udziału własnego w sfinansowaniu auta – może być to nawet trzydzieści procent. Wiele z tych podmiotów radykalnie ogranicza ilość miejsc, w których można nabyć samochód, wykluczając ze współpracy małe komisy samochodowe. Inne firmy leasingowe preferują wyłącznie oferty komisowe autoryzowanych salonów samochodowych. Tymczasem jeśli chodzi o leasing samochodów używanych, oferta niewielkich komisów i osób fizycznych sprzedających auta może być o wiele korzystniejsza dla mniejszych klientów.

CLS należy do tej grupy podmiotów finansowych, która stara się wyjść naprzeciw potrzebom osób prywatnych i mikro przedsiębiorstw, pomagając w sfinansowaniu wyszukanego modelu auta z większym przebiegiem. Używany samochód w leasing ze wsparciem CLS zaczyna się już od dziesięciu procent udziału własnego, a przedmiotem nabycia może stać się auto nawet dziesięcioletnie. Centrum nie ogranicza także w żaden sposób listy sprzedawców, a dodatkowym atutem jest darmowe sprawdzenie i wycena leasingowanego wozu, w najlepiej pojętym interesie klienta. Jeśli wszystkie strony zdecydują się na transakcję, CLS przewiduje uproszczoną procedurę realizacji oferty, przy ograniczeniu dokumentów do kilku naprawdę niezbędnych. Leasing samochodowy dla osób fizycznych nigdy jeszcze nie był tak prosty i tak blisko klienta, jak z propozycją Centrum Leasingu Samochodowego.