Firma Poseidon słynie z najnowocześniejszych i najlepszych automatów do nurkowania. Obecnie pojawił się na rynku bardziej unowocześniony automat Posejdon Xstream Mk3, który swoją konstrukcją jest jeszcze łatwiejszy w obsłudze, ale i jeszcze bardziej wydajny.

Zastosowanie takiego rozwiązania pozwoliło na znikome opory wdechu i wydechy, co oznacza, że nawet na większej głębokości będzie można bez żadnego wysiłku oddychać. Ma to przecież ogromne znaczenie. Odciążony pierwszy stopień dodatkowo posiada specjalny zawór bezpieczeństwa, który pozwala na oddychanie w bardziej ekstremalnych sytuacjach jak wysokie ciśnienie. Automat został tak stworzony żeby mógł pracować do ciśnienia 300 bar.

Producent zadbał o to żeby automat można było wykorzystać również do nurkowań na nitroksie i czystym tlenie. Nie ma problemu na podawanie aparatu tak z lewej jak i z prawej strony. Jest to bardzo ważne, jeśli dojdzie do jakiś niebezpiecznych sytuacji pod wodą i trzeba się jakoś ratować. Warto wspomnieć o tym, że Xstream to model, który używany jest przez Marynarkę Wojenną USA., Jeśli chodzi o nurkowania technicznego to lepszego i bezpieczniejszego rozwiązania nie znajdziemy na światowym rynku.

Automat dla wymagających nurków
Producent zakłada, że automat będzie w prawidłowy sposób pracował nawet do dwustu metrów głębokości. Ma wbudowany specjalny system chroniący przed zamarzaniem. Wbudowany ma zawór bezpieczeństwa w I stopniu. Całość została tak wykonana żeby była dopasowana do potrzeb osób z bardzo dużym doświadczeniem, które schodzą bardzo często pod wodę. Nie zważają na to, jaka jest sytuacja i czy jest niebezpiecznie, a ten automat idealnie się do takich zadań nadaje. Bardzo dokładny opis automatu Posejdon można będzie zobaczyć na http://www.bestdivers.pl/sklep/automat-poseidon-xstream-mk3-octopus/. Cena jak za taki bardzo dobrej klasy produkt jest bardzo niska i dla kogoś, kto kocha nurkowanie jest to jedyne rozwiązanie, które spełni wszystkie jego oczekiwania oraz wymagania.