używany schodołaz dla niepełnosprawnych

Używane schodołazy osobowe – Czym są i kiedy warto ich użyć?

Schodołazy kroczące to urządzenia niezwykle funkcjonalne, które pomagają osobom niepełnosprawnym pokonywać schody. Z kolei schodołaz gąsienicowy może być wykorzystywany przez osoby na wózkach inwalidzkich. Schodołazy mogą być używane zarówno w domach, jak i w blokach, a także w obiektach publicznych, które nie są przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami. Warto wypróbować używane schodołazy osobowe, które mogą być tańszą alternatywą.

  1. Schodołazy używane – Czym sa schodołazy?
  2. Jak działa schodołaz? – Pokonywanie schodów
  3. Schodołaz używany – Dlaczego warto?

używany schodołaz dla niepełnosprawnych

1. Schodołazy używane – Czym są schodołazy?

Niektóre osoby z racji wieku lub niepełnosprawności wymagają opieki. Kiedy zdolność pokonywania schodów jest ograniczona lub wręcz niemożliwa, często opiekun decyduje się na wnoszenie i znoszenie takiej osoby po schodach. Niestety w czasie tej czynności ryzykiem jest upadek, w wyniku którego może ucierpieć podopieczny. Ryzykuje jednak także sam opiekun. Długotrwałe wnoszenie osoby niepełnosprawnej po schodach, może prowadzić do kontuzji.

W tym przypadku warto zapoznać się z urządzeniami takimi, jak używane schodołazy dla niepełnosprawnych. Schodołaz kroczący to urządzenie w przystępnej cenie, które sprawdzi się doskonale w każdych warunkach, także na wąskiej klatce schodowej w bloku. Dla opiekunów osób niepełnosprawnych używane schodołazy osobowe mogą być sporym ułatwieniem oraz umożliwią dostęp do każdego budynku.

2. Jak działa schodołaz? – Pokonywanie schodów

Schodołazy dla niepełnosprawnych używane przystosowane są do pokonywania wąskich i stromych stopni. Wyposażone są one w specjalne krzesło lub wózek wraz z mocowaniami, zapewniającymi bezpieczeństwo. Osoba z niepełnosprawnością musi przesiąść się na schodołaz, a za resztę odpowiada opiekun. Opiekunem powinna być osoba sprawna i zdrowa. Schodołaz jest w stanie udźwignąć osoby o wadze do 120kg.

3. Schodołaz używany – Dlaczego warto?

Wykorzystując schodołazy osobowe używane bez problemu można pokonać nawet strome schody. Dzięki temu nie tylko dostaniemy się na dowolne piętro w bloku, ale także osoby niepełnosprawne będą mogły przemieszczać się w budynkach użyteczności publicznej. Schodołazy gąsienicowe natomiast będą doskonałe dla właścicieli wózków inwalidzkich, które dzięki urządzeniu mogą być transportowane po schodach. Co istotne, schodołazy osobowe, to urządzenia przenośne i z łatwością można zmieścić je w bagażniku samochodu osobowego.