Gdy powstawały pierwsze projekty w ramach technologii 3D, wydawało się, że rozwiązania te długo pozostaną w sferze marzeń zwykłego człowieka.

Szybko okazało się jednak, że  popularność tego rozwiązania cały czas rośnie i obecnie druk 3D jest dość znany dla szerszej publiczności. Już nie tylko protetyka, ale także inne gałęzie nauki sięgają po rozwiązania, jakie oferuje. Nie tak dawno świat obiegła wiadomość, że powstał pierwszy budynek wybudowany właśnie tą technologią.  Jednym z najczęściej zadawanych pytań w wyszukiwarce internetowej jest hasło, jaki jest cennik druku 3D. Tak dalej na to pytanie jedno i całkowitą odpowiedź. Wiąże się to z tym, że cena powstania obiektu wśród licznego w trójwymiarze zależna jest od szeregu różnych elementów. Każdy z nich jest w indywidulany sposób analizowany pod kątem danego zlecenia.

Nie wiesz jak kształtuje się cennik wydruku 3d?

Cennik 3d zależy również od wielkości złożonego zamówienia

Analizując ceny wydruku 3d, należy wziąć pod uwagę takie istotne elementy jak wielkość modelu, którego prototyp będzie drukowany oraz ilość obiektów, które mają być stworzone. Zasada jest prosta im większy model, tym będzie on droższy przede wszystkim z powodu tego, że dużo więcej materiału trzeba zużyć przy jego powstaniu, jak również znacząco dłuższy jest czas, w jakim drukarka musi pracować. Warto również dodać, że ilość szczegółów i detali także wpływa na cenę. Wiele firm decyduje się na masową produkcję, np. konkretnych części tworząc tzw. farmy drukarek. Każda z nich drukuje inna część, które są potem scalane w jedno. Zaletą masowego druku jest to, że model tworzony jest tylko raz, co znaczeni ułatwia pracę osobom, które zajmują się usługami wydruku 3d. Wszystko na temat tego ile kosztują usługi wydruku i od czego one zależą, znajduje się na stronie internetowej< a href=”https://www.p3drc.pl”>druk 3d cennik. Można to zlecić całkowitą wycenę zlecenia oraz liczyć na bezpłatną konsultację. To propozycja dla osób, które szukają sprawdzonych i kompleksowych rozwiązań, a jednocześnie nie chcą przepłacać, a  liczą na wysoką jakość otrzymanego produktu.