Posiadanie własnego kawałka trawy na obszarach miejskich jest prawie niemożliwą przyjemnością.

Możesz jednak naśladować naturalny kącik nawet w swoim mieszkaniu. Pomoże w tym sztuczna trawa ułożona na balkonie jako podłoga. W ten sposób możesz ozdobić całą podłogę lub jej część, a uczucie podczas chodzenia po trawie będzie podobne, do jakiego tego doznajemy przy naturalnej trawie. Co więcej, w przeciwieństwie do naturalnej, sztuczna trawa nie wymaga od ciebie prawie żadnej opieki. Kupić sztuczną trawę możesz na stronie interoom.pl.

Czym jest sztuczna trawa

Najprostszym przypadkiem, gdy widzisz sztuczną trawę, jest obejrzenie meczu piłki nożnej. Gracze od dawna biegają nie na prawdziwych trawnikach, ale na sztucznych. Stąd analogia pokrycia sztuczną trawą stała się tak popularna. To nią zdobi się trawniki przed domami, ozdabia wnętrza pomieszczeń komercyjnych, takie powłoki są stosowane na placach zabaw i wiele innych. Produkowane są dwa rodzaje powłok, które różnią się formą dostawy: płytki o wymiarach pięćdziesiąt centymetrów na pięćdziesiąt i materiały rolkowe o szerokości od jednego do czterech metrów. Długość rolki może być bardzo duża – do dwudziestu pięciu metrów. Podstawą powłoki są nowoczesne związki polimerowe, które nie są szkodliwe dla zdrowia i nie powodują alergii. Dlatego układanie takiego „dywanu” jest całkowicie bezpieczne, szczególnie na balkonie.

Zalety sztucznej trawy

Oczywiście widok trawnika na balkonie wywoła pozytywne emocje. Oprócz tego istnieją inne plusy związane z dekorowaniem podłogi w tej części domu w podobny sposób. Nie musisz dbać o powłokę w specjalny sposób. Wystarczy oczyścić trawę z brudu i kurzu zwykłym odkurzaczem lub mokrą szmatką. Wygląd trawnika nie zmieni się przez wiele lat – nie wyblaknie na słońcu, a sama trawa zachowa swój kształt. Przyjemnie jest chodzić po takich powłokach, a wrażenia są bardzo podobne do kontaktu z prawdziwą trawą. Woda i sezonowe zmiany temperatury nie wpłyną na wygląd podłogi. Zwierzęta nie będą w stanie uszkodzić podłogi, a ponadto koty i psy uwielbiają leżeć na takich trawnikach. Taka trawa może być używana nie jako solidna powierzchnia podłogi, ale jako materiał dekoracyjny, dekorujący zimowy ogród znajdujący się na balkonie lub loggii.