Nie każdy trend wygląda świetnie na każdej osobie, dlatego czasami lepiej jest nosić to, co lubisz i co do Ciebie pasuje i podążać za modą, niż być ofiarą mody.

Fashion victim to osoba, która ubiera się tylko zgodnie z najnowszym trendem i chce wyrazić styl, ale zwykle robi to odwrotnie, niż zamierza. Jeśli jesteś fashion victim, nie obchodzi Cię, czy sukienka będzie ładna i pasowała do twojej figury, po prostu ją kupisz, bo jest modna. Często kupujesz ubrania, które nie są dla Ciebie. Na przykład nie czujesz się komfortowo w mini sukienkach, ale takie nosisz. Jeśli jesteś kobietą z niezbyt płaskim brzuchem i nosisz obcisłą dżinsową spódnicę, możesz uzyskać dziwne spojrzenia i uwagi od większości ludzi. Jeśli nosisz ubrania, które nie pasują do twojego ciała, możesz być prawdziwą ofiarą mody. Często twoje desperackie pragnienie bycia modnym może prowadzić do popełniania wielu błędów przy zakupie strojów. Próby dostosowania ciała do najnowszych trendów to kolejny znak, że jesteś ofiarą mody. Na przykład, jeśli modny jest rozmiar 36, a Ty nosisz 40, przejdziesz na ścisłą dietę, głodujesz, żyjesz sokami tylko po to, by uzyskać upragniony rozmiar. Nie myślisz o konsekwencjach. Wszystko, co chcesz zrobić, to śledzić wszystkie trendy w modzie. Jeśli nadal nosisz trendy z przeszłości, możesz być fashion victim. Z radością kupujesz ubrania, gdy są modne, ale powinieneś zdawać sobie sprawę, że już wyszły z mody.

Kiedy idziesz na imprezę i decydujesz się na podkreślenie swojego wyglądu, aby przyciągnąć jak najwięcej spojrzeń, możesz skończyć w różowej marszczonej różowej bluzce, masywnym dekolcie, kremowej spódnicy do połowy uda, czarnym szaliku i sandałach na koturnie. Samo czytanie tego jest przytłaczające, nie sądzisz? A teraz wyobraź sobie, że składasz to wszystko razem. Na ten temat można więcej poczytać na stronie http://www.phama.co/fashion-victim/. Fashion victim często nosi takie gryzące się ubrania tylko po to, aby uzyskać więcej uwagi, ale niekoniecznie będzie ona pozytywna. Czasami dobrze jest ubierać się modnie, ale nie rób tego w nadmiarze i nie rób z siebie głupka.