Każdy może posmakować podwodnych szaleństw. Nurkowanie to sport i dla zawodowca i dla amatora.

Na nikogo nie zamyka swoich drzwi. Wystarczy tylko odpowiednio przygotować siebie i swój sprzęt. Nurkowanie wymaga bowiem rozwagi i sprawności, także pod względem wyposażenia technicznego. Daje wiele radości i sprawia, że ponownie chce się schodzić na dno.

Nurkowanie z dobrej jakości sprzętem i z głową na karku jest zawsze bezpieczne. Pod wodą bowiem trzeba mieć oczy dookoła głowy i nie można zapominać o ostrożności. Musimy z pewnością odbyć specjalny kurs dzięki któremu będziemy mogli zostać nurkiem, jest to bardzo ważne także ze względu na nasze bezpieczeństwo. Wyposażenie techniczne nurka powinno nie budzić żadnych zastrzeżeń.

Sprzęt nurkowy to zaplecze, które urasta do rangi najważniejszej. Sprzęt nurkowy to po prostu podstawa każdej wyprawy i nawet profesjonalista nigdy o tym nie zapomina.

Do kolejnych zejść pod wodę nie potrzeba nawet kupować nowego ekwipunku. Dobrej jakości osprzęt wystarcza na długi czas. Jego wytrzymałość potwierdzona jest gwarancjami i kolejnymi testami, które przeszedł. Z takim wyposażeniem można spokojnie pokonywać kolejne morskie głębokości. Potrzebne będą naturalnie maski, czy też butle. Każdy nurek zabiera ze sobą także nóż, czy latarkę. Należy przewidywać wcześniej, i nie zapominać o wszystkich potrzebnych rzeczach. Ważne będą także odpowiednie płetwy do nurkowania. Należy dobrać właściwy rozmiar , tak aby nie zsuwały się podczas nurkowania. Stroje dla nurków bywają teraz najróżniejsze. Skafandry cieszą się popularnością i znajdują się w wyposażeniu nawet zawodowców. Skafandry to wydatek, na który będzie stać każdego nurka. Bez odpowiedniego stroju nie można jednak udać się na podwodną przygodę. Oczywiście skafandry dostępne są w różnych kolorach i rozmiarach. Istnieją także specjalne modele dla kobiet. W tych czasach strój do nurkowania można sobie dobrać odpowiednio, według potrzeb i oczekiwań. Nikt nie będzie zmuszony nurkować w niewygodnych skafandrach. Bardzo popularny wśród nurków jest suchy skafander Neo Quantum Air, charakteryzujący się dużą wytrzymałością i dobrym krojem.