Obecnie w sprzedaży znajdziemy szeroki wybór paneli podłogowych.

Wysokiej jakości panele laminowane mogą wiernie odwzorować wygląd drewna, kamienia i innych naturalnych materiałów podłogowych. W przeciwieństwie do prawdziwego drewna, desek i parkietów, które zawierają wiele niedoskonałych fragmentów, które należy wyrzucić lub przyciąć, podłogi laminowane nie mają żadnych wad produkcyjnych i są gotowe do instalacji.

Łatwa w utrzymaniu podłoga z paneli laminowanych

Na podłogi wybierz panele Quick Step

Chociaż podłoga laminowana jest odporna na wilgoć, nie jest odporna na wodę. Poważne rozlanie lub nadmierne wystawienie na działanie wody może uszkodzić panele. Może to prowadzić do wypaczeń, a nawet konieczności wymiany paneli lub ponownej instalacji podłogi. Jeśli instalujesz panele w miejscach narażonych na wilgoć, jak kuchnia, łazienka czy przedpokój, pomyśl wyborze specjalnych paneli zabezpieczonych również od spodu i na łączeniach, aby zapewnić lepszą ochronę przed wilgocią.

Istnieje wiele możliwości wyboru, jeśli chodzi o panele laminowane. Możesz wybierać spośród różnych stylów drewna i kolorów, od czerni, przez czerwienie, brązy aż po biel i nie tylko. Istnieją także różne grubości laminatów i style desek. Możesz również wybierać spośród gładkich, wytłaczanych lub teksturowanych, postarzanych lub szlifowanych wykończeń powierzchni paneli podłogowych. Większość producentów daje również wybór rodzaju potrzebnej oceny, w zależności od natężenia ruchu pieszego.

Podłoga z paneli jest niezwykle łatwa w instalacji za pomocą zatrzasków. Można bez problemów ułożyć podłogi z paneli samodzielnie, nie mając żadnego doświadczenia. W sprzedaży znajdziemy szeroki wybór materiałów podłogowych, jeśli chcemy mieć trwałą, estetyczną i niedrogą podłogę, odpowiednim rozwiązaniem będą panele quick step. Pod panelami znajduje się podkład, który blokuje przedostawanie się wilgoci pod podłogę i chroni ją przed uszkodzeniem. Stanowi również ochronę przed rozwojem pleśni i zarodników grzybów, które mogą pogorszyć jakość powietrza w pomieszczeniu.