Kryptowaluty są cyfrowymi pieniędzmi, które są zabezpieczone przed wpływami politycznymi. Pieniądze, które obiecują zachować oraz zwiększyć swoją wartość w miarę upływu czasu.

Kryptowaluty są również szybkim i wygodnym środkiem płatniczym o zasięgu ogólnoświatowym oraz są wystarczająco prywatne i anonimowe, aby służyć jako środek płatniczy dla czarnych rynków i każdej innej nielegalnej działalności gospodarczej. Ale chociaż kryptowaluty są częściej wykorzystywane do płatności, ich użycie jako środka spekulacji i magazynu wartości przewyższa aspekty płatności. Kryptowaluty stworzyły niezwykle dynamiczny, szybko rozwijający się rynek dla inwestorów i spekulantów. Giełdy takie jak Okcoin, Poloniex lub ShiftShift umożliwiają handel setkami kryptowalut. Ich dzienny wolumen obrotu przekracza wielkość głównych europejskich giełd papierów wartościowych. W tym bogatym ekosystemie monet i żetonów doświadczasz ekstremalnej zmienności. Często zdarza się, że moneta zyskuje dziesięć procent wartości dziennie, a czasem nawet sto procent, po prostu tracąc to samo następnego dnia. Jeśli masz szczęście, wartość Twojej monety wzrasta do tysiąca procent w ciągu jednego lub dwóch tygodni. Chociaż Bitcoin pozostaje zdecydowanie najbardziej znaną kryptowalutą, a większość innych kryptowalut ma zerowy wpływ spekulacyjny, inwestorzy i użytkownicy powinni mieć oko na kilka kryptowalut.


Jedna i jedyna, pierwsza i najsłynniejsza kryptowaluta, Bitcoin, służy jako cyfrowy złoty standard w całej branży kryptowalut, jest używany jako globalny środek płatniczy i jest de facto walutą cyberprzestępczości, taką jak rynki Darknet lub oprogramowanie Ransomware. Po kilku latach istnienia cena Bitcoina wzrosła od zera do ponad 650 dolarów, a jej wolumen transakcji osiągnął ponad 200 000 transakcji dziennie. Jeśli usuniesz cały hałas wokół kryptowalut i zredukujesz go do prostej definicji, okaże się, że są to tylko ograniczone wpisy w bazie danych, których nikt nie może zmienić bez spełnienia określonych warunków. Na stronie https://kryptowaluty.expert/wiki/ można znaleźć więcej wiadomości na temat kryptowalut. Może się to wydawać zwyczajne, ale tak właśnie można zdefiniować walutę. Tak więc, aby podać właściwą definicję, kryptowaluta to internetowy środek wymiany, który wykorzystuje funkcje kryptograficzne do przeprowadzania transakcji finansowych. Kryptowaluty wykorzystują technologię blockchain, aby uzyskać decentralizację, przejrzystość i niezmienność. Jako pieniądze z ograniczoną, kontrolowaną podażą, której nie może zmienić rząd, bank ani żadna inna instytucja centralna, kryptowaluty atakują zakres polityki pieniężnej. Odbierają kontrolę, jaką banki centralne przejmują w związku z inflacją lub deflacją, manipulując podażą pieniądza. Chociaż wciąż jest dość nowy i niestabilny rynek w stosunku do standardu złota, kryptowaluta zdecydowanie zyskuje na popularności i z pewnością będzie miała bardziej znormalizowane zastosowania w ciągu najbliższych kilku lat. Za kilka lat będziemy w miejscu, w którym ludzie będą mogli wpychać swoje pieniądze pod wirtualny materac za pomocą kryptowaluty i będą wiedzieć, że gdziekolwiek pójdą, te pieniądze będą tam.

Kryptowaluty.expert – Publikacja Medialna