Rattan to lekki i plastyczny materiał wykorzystywany najczęściej do produkcji mebli.

Choć coraz częściej spotkać go możemy także we wnętrzach naszych domów, to nadal jego najpopularniejszym zastosowaniem jest produkcja mebli ogrodowych. Meble rattanowe ogrodowe mają zazwyczaj eleganckie kształty, są lekkie (a więc łatwo je przenosić), trwałe i przede wszystkim wygodne, co tłumaczy ich stale rosnącą popularność.

Przed przystąpieniem do zakupu mebli warto zapoznać się z rodzajami rattanu. Jeden z nich, tytułowy rattan to materiał naturalny pozyskiwany z palmy rotangowej. Drugi popularny typ to rattan syntetyczny, zwany także technorattanem. Swoim wyglądem, niewielką masą i właściwościami do złudzenia przypomina on rattan naturalny, jest jednak o wiele bardziej trwały i bardziej odporny na szkodliwe czynniki atmosferyczne.

Meble ogrodowe technorattan – co warto wiedzieć?

Meble z technorattanu stają się dominującym typem mebli ogrodowych na rynku z uwagi na ich wyjątkową trwałość. Są to produkty, które swoimi walorami wizualnymi i komfortem użytkowania będą nas cieszyć przez długie lata, nawet jeśli czasem zapomnimy zabezpieczyć je przed deszczem czy gradem.

Obecnie meble ogrodowe technorattan produkowane są w rozmaitych kształtach i rozmiarach. Znajdziemy pojedyncze krzesła czy fotele, jak i całe komplety. Meble technorattan cechują się wyjątkową estetyką wykonania. Szeroka oferta produktów pozwala wybierać pomiędzy modelami o dość klasycznym kształcie (jak na przykład zestaw mebli z technorattau MOKKA), jak i kształcie bardziej ekstrawaganckim i nowoczesnym (rattanowa leżanka modułowa CORDOBA). Warto zwrócić uwagę także na fotele i leżaki. Meble ogrodowe z technorattanu mogą służyć przede wszystkim wygodą i praktycznością (np. rattanowy leżak ogrodowo-basenowy Atlantic), jak i łączyć te właściwości z funkcją estetyczną, stając się prawdziwą ozdobą naszego ogrodu (jak chociażby stylizowany rattanowy fotel z podnóżkiem Latina).

Czy meble z technorattanu są drogie?

Ceny mebli ogrodowych z techno rattanu są zróżnicowane i zależą od formy oraz wielkości wybranego przez nas kompletu. A dostępne są zarówno minimalistyczne zestawy do kawy (np. 2-osobowy zestaw KLIK), które zmieszczą się nawet na niewielkim balkonie, jak i większe komplety mebli przeznaczone dla całej rodziny (np. zestaw kawowo-obiadowy ARES BIG). Ceny zaczynają się jednak już od kilkuset złotych i powoli stają się konkurencyjne w stosunku do gorszych jakościowo i znacznie mniej stylowych mebli z plastiku.