Obecnie zabawki z drewna znowu stają się modne i wielu rodziców może się zastanawiać, czy warto kupować drewniane zabawki zamiast plastikowych.

Zabawki wykonane z plastiku są wszechobecne, znajdziemy je w praktycznie każdym sklepie, dodatkowo są tanie, ponieważ wiele z nich produkuje się w Chinach. Zabawki drewniane są nieco droższe, ponieważ ich wykonanie wymaga większych nakładów pracy, drewno również nie jest materiałem tanim, nawet pozyskiwane z drzew, które nie są już potrzebne do innych celów. Warto jednak zdecydować się na zakup takich bezpiecznych, naturalnych i ekologicznych zabawek dla naszych dzieci.

Kupuj drewniane zabawki zamiast plastikowych

Ekologiczne i bezpieczne zabawki drewniane dla dzieci

Każdy rodzic chce dla swojego dziecka tego, co najlepsze, dlatego wybieramy organiczne i całkowicie naturalne rzeczy, z którymi maluch ma kontakt. Drewno jest materiałem przyjaznym dla środowiska i oczywiście w pełni naturalnym. Natomiast plastik jest produkowany chemicznie i często zawiera toksyczne materiały, które mogą być szkodliwe dla środowiska i zdrowia dzieci. Drewno to ekologiczny i zrównoważony materiał, który pod wieloma względami jest znacznie lepszy od plastiku, co daje mu znaczną przewagę nad plastikowymi zabawkami.

Drewniane zabawki mogą być również piękne, eleganckie i dobrze wyglądają na półce. Kosztują również więcej, ponieważ w ich produkcję wkłada się wiele umiejętności i troski, wytwarzają je ręcznie utalentowani rzemieślnicy, stolarze i artyści. To jeden z głównych powodów, dla których każda drewniana zabawka jest wyjątkowa i trwała. Zabawki z tworzyw sztucznych są produkowane masowo w dużych zakładach fabrycznych, gdzie najczęściej ilość przedkłada się nad jakość, nie są one trwałe, dlatego zabawki z tworzyw sztucznych są o wiele bardziej przystępne cenowo. Drewniane zabawki są zaprojektowane tak, aby służyły przez wiele, mogą być również przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Najczęściej klasyczne zabawki drewniane dla dzieci są bardzo proste, bez migających świateł i części zmotoryzowanych wymagających baterii. Drewniane zabawki są znane z tego, że pobudzają wyobraźnię i kreatywność w dzieciach, gdzie plastikowe zabawki są zwykle zasilane bateriami i wykonują wszystko za dziecko, nie pozostawiając miejsca na myślenie czy realizację pomysłów. Dodatkowo szybko się nudzą, o wiele łatwiej jest zainteresować dziecko zabawkami, które wymagają wyobraźni i kreatywności w zabawie.