Tarasy drewniane mogą być bardzo dobrym pomysłem w przypadku kiedy posiadamy odpowiednie miejsce przed domem, w ogrodzie.

Na trasie często będziemy przybywali w okresie wiosenno-letnim, możemy pomyśleć o zadaszeniu, barierkach, różnego rodzaju wyposażeniu, które wpłynie na funkcjonalność naszego tarasu. Nie możemy zapominać o kształcie, rozmiarach, tak aby był to taras z wystarczającą ilością miejsca, przykładowo aby ustawić na nim zestaw krzeseł oraz stolik.

Aranżacja przydomowego tarasu

Stylowe tarasy drewniane

Przy tarasie możemy ustawić kominek, grill, wykorzystać różnego rodzaju dekoracje, oświetlenie. Bez względu na to, czy chcemy uzyskać taras nowoczesny czy też klasyczny, możemy wybrać deski drewniane. Dostępnych jest bardzo wiele gatunków drewna, różne kolory lakierów, w ten sposób będziemy mogli dobrać styl, który najbardziej będzie nam odpowiadał. Dostępne są deski z drzew iglastych, takich jak modrzew, sosna, świerk czy też bardziej egzotyczne drzewa, takie jak garapa, kempas, ipe. Będą różniły się kolorystyką, budową słoi, rysunkiem charakterystycznym dla danego gatunku drewna. Dodatkowo możemy zaimpregnować deski, zabezpieczając je przed wilgocią. Należy pamiętać, że taras będzie wystawiony na działanie promieni słonecznych, dlatego ważne jest odpowiednie zabezpieczenie przed wyschnięciem, dlatego stosuje się obecnie nowoczesne preparaty impregnacyjne.

Aranżacja tarasu powinna być w zgodzie z budynkiem, elewacją, różnymi elementami wykończeniowymi. Możemy dobrać także kolorystykę tarasu do kolorów w naszym ogrodzie. Taras powinien posiadać odpowiednio przygotowane podłoże, może być to płyta betonowa czy też inne solidne podłoże, na którym umieścimy legary, a następnie do nich przykręcimy deski tarasowe. Warto przygotować mały spadek, dzięki czemu woda będzie spływała z tarasu, można pozostawić także pomiędzy deskami niewielką przestrzeń.

Niezależnie od stylu naszego domu możemy zastosować tarasy drewniane Piotrków Trybunalski jest miastem, gdzie znajdziemy firmę, która może zająć się aranżacją oraz wykonaniem tarasu z desek drewnianych. Możemy wybrać nie tylko taras połączony z budynkiem, ale także taras umiejscowiony w ogrodzie, jako wyspa.