Dziedzina dermokosmetyków to produkty łączące kosmetologię i dermatologię.

Mówiąc najprościej, odnosi się do specjalistycznych produktów do pielęgnacji skóry, wytwarzanych w porozumieniu z dermatologami w celu poprawy wyglądu skóry i leczenia różnych problemów skórnych. Dermokosmetyki mają na celu zachowanie zdrowia i piękna skóry, w tym skóry twarzy, głowy i włosów.

Dermokosmetyki skutecznie pielęgnują skórę

Dermokosmetyki do pielęgnacji skóry po zabiegach medycyny estetycznej

Dermokosmetyki różnią się od zwykłych produktów pielęgnacyjnych tym, że działają głęboko, wnikając w skórę właściwą, drugą warstwę naskórka. Ponieważ cząsteczki zawarte w produktach dermokosmetycznych są drobniejsze, lepiej penetrują komórki skóry, a tym samym działają tam, gdzie powinny. Możemy w ten sposób leczyć wiele problemów i chorób skóry, takich jak skóra odwodniona, atopowa, sucha, swędząca, zmarszczki, przebarwienia, trądzik, łupież. Znajdziemy również dermokosmetyki do pielęgnacji wrażliwej skóry dziecka.

Kiedy skóra jest sucha, odwodniona lub atopowa, ważne jest, aby używać produktów do pielęgnacji skóry, które pomogą przywrócić jej normalny poziom nawilżenia i natłuszczenia. Znajdziemy również dermokosmetyki, które skutecznie zmniejszają świąd skóry. W pielęgnacji skóry po zabiegach medycyny estetycznej ważna jest ochrona. Marka Novaclear posiada w ofercie linię preparatów do pielęgnacji skóry po takich zabiegach, jak pianka do mycia i krem ochronny. Naturalne składniki, takie jak tlenek cynku, miedź i srebro wspomagają regenerację skóry.

Skóra po zabiegach medycyny estetycznej wymaga specjalistycznej pielęgnacji, leczenia podrażnień, ochrony i regeneracji. Możemy to uzyskać stosując codziennie odpowiednio dobrane dermokosmetyki z linii Repair marki Novaclear. Możemy je znaleźć na stronie https://novaclear.eu/produkty-repair/. Naturalne minerały znane z działania antybakteryjnego, kojącego oraz łagodzącego pomogą nam szybciej cieszyć się efektami zabiegów medycyny estetycznej, pomagając skórze zregenerować się, wspomagają również produkcję kolagenu.