Firanki zazdrostki stosowane są w domach od wieków. Swoją nazwę wzięły od wyrazu „zazdrość”. Niegdyś niewielkimi fragmentami materiału osłaniano okna, aby ciekawscy sąsiedzi nie zaglądali do wnętrza domu. Dziś pełnią przede wszystkim funkcję ozdobną.

BAWEŁNIANE, KORONKOWE, HAFTOWANE

Na rynku dostępne są różnego typu firany zazdrostki. Do każdej kuchni możemy dobrać coś odpowiedniego. Taka ozdoba okienna nie kojarzy już się z sielskim wiejskim domem. W sklepach znajdziemy zarówno produkty o tradycyjnym wyglądzie, jak i te nowoczesne, które pasują do współczesnych wnętrz. Do nas należy dobór tych odpowiednich firanek, które dopełnią całości wystroju. Dobierzmy zatem takie, które będą współgrać nie tylko ze stylistyką kuchni, ale i z kolorami, motywami oraz fakturami dominującymi w pomieszczeniu.

Co ważne, zazdrostki kuchenne są ciekawą ozdobą, która dodaje uroku oknu. Stanowi ciekawy dodatek do pozostałej kompozycji. Dodatkowo sprawia, że wnętrze staje się bardziej przytulne i rodzinne. W zadbanej kuchni chętniej spędzamy czas. Poza tym chronią domowników przed wzrokiem przechodniów, szczególnie wieczorem lub w nocy, gdy z ulicy widać wszystko to, co dzieje się w domu, przy włączonym świetle. Mogą stanowić również fantastyczny rozpraszacz światła, dzięki czemu kuchnia nawet w pochmurny dzień stanie się jaśniejsza.

Firanki zazdrostki dostępne są w różnych kolorach. Każdy może więc dobrać takie, które najbardziej przypadną do gustu. Co ważne, wymiana jednych firanek na nowe, świeże, zajmuje zaledwie kilkadziesiąt sekund. To ze względu na ich niewielki rozmiar i łatwość zawieszania. Ubrudzone firany możemy wyprać w domowej pralce. Wiele z nich nie wymaga nawet prasowania.

SZEROKI WYBOR ZAZDROSTEK KUCHENNYCH W JEDNYM MIEJSCU

Kto z nas ma czas na wypady do marketów w poszukiwaniu firanek? Teraz można zrobić to w zaciszu domowym, korzystając z komputera i Internetu. Firany zazdrostki możemy znaleźć, m.in. w sklepie romanetka.pl. Wybór jest naprawdę szeroki. W asortymencie znajdują się zarówno te tradycyjne motywy, jak i nowoczesne. Co ważne, możemy kupić gotowe zazdrostki o określonych wymiarach lub zdecydować się na te, przygotowane na miarę.