Najlepszy pokarm dla każdego dziecka to oczywiście mleko matki. Dowiedz się jakie składniki zawiera, a także jak się zmienia wraz z fazą laktacji.
Warto pamiętać o tym, że dokładny skład mleka matki nie jest do końca poznany. Nie sposób jest zatem go odtworzyć. Zwłaszcza, że pokarm nieustannie się zmienia i dostosowuje do potrzeb dziecka. Jeżeli chcesz karmić piersią koniecznie zaopatrz się w specjalną odzież dla karmiących mam, dzięki której ta czynność stanie się dla Ciebie znacznie łatwiejsza. Ciekawe propozycje znajdziesz w sklepie internetowym Koszulove, gdzie czekają na Ciebie produkty zrobione w Polsce, z naturalnych materiałów.

Mleko cały czas się zmienia

Wśród poznanych przez naukę składników, które znajdują się w pokarmie są między innymi białka, węglowodany, tłuszcze, woda, składniki mineralne, witaminy, enzymy, a także elementy żywe. Jest tego oczywiście znacznie więcej, a skład nieustannie się zmienia razem z potrzebami malucha. Podobnie jak w przypadku samej fazy laktacji. Noworodek jest karmiony siarą, czyli mlekiem, które zaspokaja pierwszy głód dziecka, ale również chroni je przed wszelkiego rodzaju chorobami. W pierwszym tygodniu, w piersiach znajduje się mleko przejściowe, a następnie dojrzałe i to właśnie nim karmione jest dziecko do samego końca. Warto pamiętać również o tym, że wraz z wiekiem dziecka pokarm matki nie traci swoich właściwości. Zmienia się jego skład, w zależności od jego potrzeb, ale cały czas jest ono w pełni wartościowe i potrzebne!

Ubrania dla karmiącej mamy

Wiele kobiet po porodzie całkowicie oddaje się wychowaniu dziecka i jego potrzebom. Nie można przy tym zapominać o swoich własnych potrzebach. W takiej sytuacji warto postawić na odzież do karmienia piersią, która nie tylko ułatwia proces karmienia, ale również sprawia, że każda kobieta po porodzie wygląda w niej dobrze. W sklepie internetowym Koszulove znajdziesz ciekawe propozycje różnych krojów ubrań, zatem bez trudu znajdziesz coś odpowiedniego, co sprawdzi się również w przypadku Twojej sylwetki. Czuj się kobieco również jako mama – pamiętaj, że te dwie kwestie w żadnym stopniu się wzajemnie nie wykluczają! W tym sklepie znajdziesz również ciekawe propozycje, które sprawdzą się na większe wyjścia. Każda kobieta chce czuć się piękna, a będzie to możliwe dzięki eleganckim koszulom, czy też pięknym sukienkom, które możesz ubrać również jako mama kilkumiesięcznego dziecka!