Szkoły, szpitale, urzędy – to miejsca, do których każdego dnia przychodzi wiele osób. Utrzymanie porządku w tego typu placówkach jest więc dużym wyzwaniem. Pomocna w utrzymaniu higieny może okazać się profesjonalna chemia czyszcząca.

Co to jest chemia przemysłowa?

W większości domów mamy do czynienia ze środkami czyszczącymi, które oferują markety i drogerie. Tego typu produkty różnią się jednak od profesjonalnych środków do sprzątania. Te drugie posiadają bowiem zdecydowanie większe stężenie koncentratu czyszczącego. Są więc bardziej wydajne, a zalegający brud rozpuszcza się pod ich wpływem zdecydowanie szybciej.

Chemia przemysłowa do zadań specjalnych

Firmy zajmujące się produkcją profesjonalnych środków czystości oferują szeroką gamę produktów. Mowa między innymi o środkach do czyszczenia podłóg, wykładzin, okien, tapicerki czy pomieszczeń sanitarnych. Ich skład pozwala na doczyszczanie nawet najbardziej zabrudzonych powierzchni i to w krótkim czasie. Tego typu chemia dedykowana jest także do profesjonalnych urządzeń czyszczących. Mowa chociażby o maszynach do mycia podłóg w halach produkcyjnych.

Profesjonalne środki czyszczące przyjazne środowisku

Wiele firm zajmujących się produkcją chemii czyszczącej, ma także w swojej ofercie ekologiczne środki czystości. Takie produkty muszą spełniać restrykcyjne normy, potwierdzone licznymi certyfikatami, takimi jak na przykład: Ecologo czy Green Seal. Co warte podkreślenie, tego typu środki czyszczące są przyjazne nie tylko dla środowiska, ale także dla ich użytkowników. Mogą być wykorzystywane między innymi przez firmy sprzątające, które dzięki stosowaniu ekologicznych środków czystości, chcą zaznaczyć swoją społeczną odpowiedzialność i troskę o środowisko naturalne.

Cleantec zaopatrzy Cię w chemię przemysłową

Firmy zainteresowane zakupem profesjonalnych produktów czyszczących mogą skorzystać z oferty Cleantec. Jest to hurtownia środków czystości, która działa na rynku już od ponad dziesięciu lat. W swojej ofercie ma szeroki wybór chemii przemysłowej do każdej powierzchni. Hurtownia chemiczna oferuje także szeroki wybór ekologicznych środków czystości, które powstały na bazie surowców odnawialnych, takich jak naturalne mydło i alkohol. Szczególną rolę odgrywają w nich preparaty biologicznie czynne. Dzięki zawartości bakterii i enzymów działają długofalowo, nie tylko czyszcząc, ale i zapobiegając zapychaniu instalacji sanitarnych. Są przy tym bezpieczne dla biologicznych oczyszczalni ścieków. Pełna oferta hurtowni dostępna jest na cleantec.com.pl.