Elektrostymulacja mięśni (EMS) to forma stymulacji mięśni za pomocą bezbolesnych, elektrycznych impulsów.

W celu treningu siłowego i poprawy sprawności, urządzenia do treningu EMS naśladują reakcję ośrodkowego układu nerwowego, aktywując impulsy elektryczne w celu szybkiego skurczu mięśni. Programy treningowe EMS są znacznie skuteczniejsze niż jakiekolwiek konwencjonalne treningi na siłowni, a efekty widoczne są naprawdę szybko.

Co to jest EMS i na jakie są efekty takich ćwiczeń?

Efektywne sesje treningów EMS

Z wiekiem zaczynamy tracić pewien procent naszej masy mięśniowej, a to znacznie zmniejsza naszą zdolność do utraty wagi. Jednak dzięki treningom EMS możesz szybciej i łatwiej zrzucić dodatkowe kilogramy, wyrzeźbić i ujędrnić sylwetkę poprzez spersonalizowane sesje treningowe. W wyniku zwiększonej aktywności mięśni możliwej dzięki treningom EMS, wzrasta poziom energii i metabolizm, co skutkuje spalaniem większej ilości kalorii. Dodatkowo EMS pomaga w modelowaniu sylwetki, regeneruje tkankę łączną i redukuje cellulit. Trening EMS to idealne uzupełnienie planu diety i zdrowego trybu życia.

Dla wielu osób trening o dużej intensywności, taki jak podnoszenie ciężarów i bieganie, może okazać się niemożliwy, jednak w przypadku treningów EMS osoby, które mają problem ze stawami czy układem kostnym mogą ćwiczyć poprzez stymulację elektryczną mięśni. Podczas treningów EMS obciążenie kości i stawów jest minimalne, ponieważ impuls bezpośrednio uruchamia głębokie mięśnie szkieletowe. Przy coraz bardziej siedzącym trybie życia wiele osób odczuwa ból mięśni, pleców czy ramion, trening EMS pomaga stymulować mięśnie pleców i tułowia, poprawiając postawę i zmniejszając ból.

Trening EMS to idealny wybór, jeśli masz ograniczony czas na aktywność fizyczną. Jedna sesja trwa około 20 minut, możemy trenować raz lub dwa razy w tygodniu. Na treningi EMS w Żorach możesz zapisać się na stronie https://breaktherules.pl. Podczas takiej aktywności można spalić nawet 1200 kalorii, co zapewni widoczne rezultaty w krótkim czasie. Dzieje się tak, ponieważ technologia elektrostymulacji aktywuje więcej włókien mięśniowych w krótszym czasie, co oznacza, że mięśnie pracują ciężej podczas 20-minutowej sesji ćwiczeń.