Ponieważ tradycyjne i zrównoważone zabawki z drewna są mniej podatne na masową produkcję w porównaniu z zabawkami z tworzywa sztucznego, wykwalifikowani rzemieślnicy zwykle dokładają większej staranności, aby zapewnić wysoki standard gotowego produktu bez wad.

Z tego powodu często okazuje się, że drewniane zabawki są trwalsze niż ich plastikowe odpowiedniki. Możesz również rozważyć dodatkową korzyść płynącą z oszczędności gotówki, przekazując te drewniane zabawki swojemu następnemu dziecku lub odsprzedając je w przyszłości.

Jakie zabawki są lepsze drewniane czy plastikowe?

Little Dutch zabawki drewniane dla dzieci

Kupując zabawki wykonane w całości z drewna, wiesz, że toksyczne składniki nie były częścią składników używanych do ich tworzenia. Jest to nie tylko lepsze dla środowiska, ponieważ nie wymagają baterii ani oprogramowania, a jeśli się zepsują, są bezpieczne dla wysypisk śmieci i zepsują się bez niebezpiecznych toksyn, ale także dla zdrowia twojego dziecka, jeśli mają tendencję do ssania swoich zabawek i wkładania ich do buzi. Chociaż elektroniczne zabawki dla dzieci mają swoje zalety, bardziej tradycyjne zabawki, takie jak drewniane zabawki dla niemowląt, odgrywają zasadniczą rolę w rozwoju dziecka. Nie tylko pomagają pobudzić wyobraźnię, gdy zabawki są zaprojektowane tak, aby były prostsze, ale także pomagają zwiększyć koncentrację bez użycia wymyślnej elektroniki.

Drewniane zabawki są zwykle dość proste w swojej formie, z kilkoma płaskimi powierzchniami, które można łatwo wytrzeć, gdy zajdzie taka potrzeba. Chociaż plastik można wytrzeć, ale tani plastik często traci swój wygląd lub kształt przy długim czasie użytkowania. Chociaż niektóre plastikowe zabawki mogą być tanie, często nie wystarczają na długo.

Nawet najprostsze drewniane Little dutch zabawki dla niemowląt mogą być bardziej edukacyjne niż te, które uważano za najlepsze w tej dziedzinie. Na przykład drewniane klocki lub układane kształty puzzli mogą w rzeczywistości pomóc w rozwoju koordynacji ręka-oko, rozwiązywania problemów i nie tylko. Twoje dziecko naprawdę nie potrzebuje skomplikowanej elektroniki, aby nauczyć się tych ważnych umiejętności.