Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby zbudować mięśnie, ale nie wszystkie są skuteczne. Jeśli chcesz budować mięśnie, zacznij od uczenia się, jak działa budowanie mięśni, abyś mógł wybrać metody, które przyniosą Ci rezultaty, których szukasz. Zapoznaj się z kilkoma wskazówkami, które pomogą Ci zacząć.

Wykonuj więcej powtórzeń, nie cięższych. Idealny trening do budowy mięśni zawiera dużą liczbę powtórzeń na średnim poziomie intensywności. Zachowaj przerwy między zestawami poniżej minuty. To ciągłe powtarzanie powoduje narastanie kwasu mlekowego w mięśniach, co zostało zaobserwowane w celu pobudzenia wzrostu mięśni.

Jeśli chcesz zbudować mięśnie, daj sobie wystarczająco dużo czasu na regenerację. Może wydawać się kuszące, aby iść pełną parą naprzód, ale twoje ciało potrzebuje czasu wolnego, abyś nie zrobił sobie krzywdy. Trzymaj się rutyny budowania mięśni, która jest około trzy razy w tygodniu; początkujący mogą zacząć od dwóch razy w tygodniu.

Chociaż ruchy izolacyjne, które wymagają tylko tego, aby poruszać się jednym stawem są ważne, nie powinieneś zbyt często wykonywać tego typu ćwiczeń. Na pewno nie chcesz robić ich więcej niż ćwiczenia złożone. Najlepszym czasem na skorzystanie z tych ruchów jest koniec treningu.


Dobre opinie zbiera także Probolan 50

Podczas pracy nad budowaniem mięśni ważne jest, aby wiedzieć, jakie są ograniczenia. Jeśli jesteś osobą silnie zmotywowaną, czasami bardzo łatwo jest przesadzić. Zrozumieć swoje ciało i wiedzieć, co może zająć. Nie próbuj konkurować z kimś innym, zwłaszcza jeśli trenują z dużo większą intensywnością niż ty. Nie chcesz zranić mięśni w tym procesie.

Jeśli chcesz uzyskać najlepsze efekty treningu siłowego i zwiększyć masę mięśniową, powinieneś starać się trenować co najmniej trzy razy w tygodniu. To powinno zapewnić wystarczającą ilość ćwiczeń, które pobudzą twoje mięśnie do trybu budynku. Jeśli dopiero zaczynasz, dwa razy w tygodniu wystarczy, aż dostosujesz się do nowej rutyny.

Nie pomniejszaj ilości snu, jaki otrzymujesz. Proces budowania i naprawy twoich mięśni dzieje się podczas snu, a bez odpowiedniego wyzdrowienia, ryzykujesz zranienie się podczas treningów. Uzyskaj 7-9 godzin snu każdej nocy, aby zmaksymalizować korzyści z wykonywanych ćwiczeń.

Pamiętaj, że mięśnie nie rosną podczas ćwiczeń; rosną podczas okresu spoczynku, kiedy czują się obolałe. Z tego powodu najskuteczniejsze jest na przemian dni treningowe, aby dać mięśniom czas na odpoczynek i wzrost. Ćwiczenie ciężko każdego dnia po prostu zmęczy twoje mięśnie.

Powinieneś spróbować użyć łańcuchów i pasm w treningach siłowych. Te rzeczy dodają rodzaj oporu, który jest określany jako LVRT. Daje to większą ilość napięcia, ponieważ zakres ruchów zwiększa się jednym ruchem, co może prowadzić do większego wzrostu mięśni.

Nie wpadnij w pułapkę, że budowanie mięśni to wszystko, czego potrzebujesz, aby utrzymać zdrowe ciało. Jeśli cierpisz na jakąkolwiek otyłość, praca mięśni jest świetna, ale musi być połączona ze zdrową dietą, a także regularnymi ćwiczeniami cardio, aby zagwarantować wyniki.

Jeśli dopiero zaczynasz się układać, nie powinieneś ćwiczyć więcej niż dwa razy w tygodniu. Zapewni to wystarczająco dużo czasu, aby twoje mięśnie mogły się leczyć i rozszerzać. Gdy będziesz bardziej doświadczony, dodaj co tydzień trzecią sesję. Nie powinieneś ćwiczyć dłużej niż trzy dni w tygodniu, chyba że zostaniesz zawodowym kulturystą.

Jeśli Twój trening trwa cztery dni w tygodniu, staraj się unikać więcej niż jednej pary kolejnych dni w dół. Twoje ciało będzie budować i odzyskać lepiej z rozłożonymi dniami. Jeśli twoje życie i plan dnia sprawiają, że jest to niemożliwe, nie trać za to żadnego snu, ponieważ wciąż ćwiczysz cztery dni w tygodniu.

Jak widać, nie wszystkie metody budowania mięśni są sobie równe. Niektóre działają dobrze, a inne wymagają dużo czasu i wysiłku. Po przeczytaniu tego artykułu nie należy już marnować energii na metody, które prawdopodobnie nie będą dla ciebie skuteczne. Wypróbuj kilka wskazówek i zobacz, jak szybko możesz zbudować pożądane mięśnie.