Malta ma nam do zaaferowania niesamowitą kulturę i klimat, dlatego warto zaplanować tam wyjazd. Wystarczy nam tydzień żeby wiele na wyspie zobaczyć. Trzeba tylko wszystko tak zaplanować żeby zdążyć ze zwiedzaniem na czas.

Wtedy wykorzystamy urlop i zwiedzimy wszystkie najważniejsze miejsca Malty, a trochę ich jest. Pomiędzy Maltą, a Gozo znajduje się Wyspa Comino. Jest to atrakcja i dla dzieci i dla dorosłych gdzie mieści się park rozrywki. Na pewno każda osoba, która tam pojedzie będzie bardzo zadowolona. Zwiedzanie jest ważne, ale przecież można również postawić na rozrywkę i to miejsce idealnie się do tego nadaje. Malta to przede wszystkim ich urokliwa stolica Valletta. Mamy tutaj strome i bardzo ciasne uliczki gdzie na własne oczy będzie można zobaczyć jak żyją ludzie. Warto rów2nież odwiedzić klimatyczną wioskę rybacką. Na pewno będziemy zachwyceni stolicą Malty, dlatego nie może jej zabraknąć na naszej liście do zwiedzania i trzeba o tym pamiętać. Trzeba również udać się na jednodniową wycieczkę na wyspę Gozo. Jest to bardzo piękne miejsce, które pozwoli nam trochę odetchnąć. Jesteśmy z dala od cywilizacji i tego całego hałasu. Można tam naładować swoje akumulatory.

Co jeszcze zwiedzać na Malcie?

Warto również udać się do dawnej stolicy Malty miasta Mdina. Mamy tutaj klify i morze, dlatego można tutaj odpocząć i się zrelaksować. Widoki zapierają dech w piersi, dlatego trzeba tutaj się pojawić. Jeśli ktoś lubi jaskinie to na Malcie jest piękną jaskinia Blue Grotto. Dla plażowiczów można polecić plaże Golden Bay. Mamy tutaj piasek i mamy mnóstwo hoteli, dlatego można tutaj zostać na noc. Jeśli nie za bardzo wiemy jak zaplanować podróż to mamy bardzo dobre rozwiązanie. Wchodzimy na stronę Malta w tydzień i czytamy relacje z takiej podróży. Dowiemy się, co zobaczyć, jakie atrakcje są najlepsze. Wiemy również gdzie spać i gdzie jeść. To są bardzo przydatne dla nas wszystkich informacje. Teraz planowanie będzie dla nas o wiele łatwiejsze.