Firmy zajmujące się przetwórstwem warzyw i owoców zwracają szczególną uwagę na produkt dostarczany im przez rolników. Wiele owoców wymaga specjalnego traktowania, jak również muszą być zbierane w odpowiednich warunkach.

Zbiory powinny się odbywać w określonym okresie dojrzewania. Należy także zwrócić szczególną uwagę na sposób prowadzenia zbiorów. Z pewnością gruszki nie mogą zostać poobijane, należy zbierać je z dużą uwagę, oraz pakować w odpowiednie pojemniki. Po zebranie nie mogą zbyt długo przebywać na słońcu, należy je posegregować i przygotować do długotrwałego przechowywania. Czasem firmy przetwórcze przechowują owoce przez dłuższy czas, zwłaszcza w czasie zbiorów. Zebrane owoce należy przechowywać w odpowiednich warunkach.

Kiedy poszukujemy pomysłu, na magazyn, dla swojej firmy, można zamiast murowanych hal, zbudować konstrukcje w oparciu o hale do przechowywania owoców wykonane ze stali.

W zależności od wielkości działki, można je zamówić w rozmaitych rozmiarach, będą to przykładowo magazyny, służące do magazynowania warzyw czy owoców. Boki hali mogą być wykonane z blachy falistej, albo zwykłej. Należy także pamiętać o ociepleniu hali, możemy do tego wykorzystać watę szklaną, wykorzystywaną, przykładowo do ocieplenia poddasza. Izolacja pozwala w zimie utrzymać temperaturę, a w lecie nie pozwoli na zbytnie podniesienie temperatury. Blacha z której produkowane są hale magazynowe może być ocynkowana, jest to obecnie norma, we wszystkich tego rodzaju konstrukcjach. Daje ona gwarancję wytrzymałości, wtedy blacha nie będzie ulegała korozji, jest ona po za tym powlekana, i na koniec można ją pomalować na właściwie każdy kolor. Dzięki temu dobierzemy nowo postawioną halę do innych zabudowań na naszej posesji, i wszystko będzie ładnie ze sobą wyglądało. Oczywiście długie przechowywanie gruszek wymaga odpowiedniej temperatury, oraz odpowiedniego mikroklimatu, jakie możemy uzyskać w naszej hali do przechowywania owoców. Hala do przechowywania owoców powinna posiadać odpowiednie parametry i posiadać właściwe certyfikaty.

Zastanawiasz się jak przechowywać jabłka? – Zobacz o tym film!