Kamień naturalny jest podstawowym materiałem budowlanym stosowanym od setek lat.

W dzisiejszych czasach ważne jest, aby zbudować zrównoważony dom przy użyciu ekologicznych produktów. W tym przypadku kamień naturalny jest najbardziej ekologicznym rozwiązaniem, które ma wiele zalet. Jeśli przebudowujesz swój dom, możesz wybrać kamień naturalny do zastosowania na zewnątrz. Niezależnie od tego, czy Twój styl jest tradycyjny czy współczesny, istnieje kamień, który będzie dobrze pasował do takiego projektu, jaki wybierzesz. Wykładanie ścian kamieniem naturalnym nie potrwa długo, jeśli wybierzesz kamienne płytki elewacyjne do użytku na zewnątrz. Kamień naturalny jest trwały i ognioodporny. Podczas gdy niektóre domy rozpadają się w ruiny, dobrze zbudowane kamienne fasady będą istnieć przez wieki. Możesz odbudować fasadę z oryginalnej kamiennej konstrukcji. Ponadto kamień naturalny nie wymaga konserwacji. Nie będzie potrzeby malowania ani instalowania drogiej bocznicy. Naturalny kamień jest przyjazny dla środowiska, ponieważ jego masa termiczna zapewnia naturalną izolację, która pomaga planecie i zmniejsza rachunki za energię. Duża masa termiczna w izolowanej części domu może służyć do wyrównania dziennych wahań temperatury.

Masa termiczna absorbuje energię cieplną, gdy temperatura otoczenia jest wyższa niż masa, i oddaje energię cieplną, gdy otoczenie jest chłodniejsze.

Niezależnie od tego, czy chcesz odsprzedać swój dom, czy chcesz odnowić dowolny dom, pierwszym dobrym wrażeniem, które uaktualnia najlepsze oferty, jest właśnie kamień elewacyjny. Wielu właścicieli domów uważa, że kamień naturalny jest o wiele droższy niż jakikolwiek inny materiał, ale często brakuje im właściwości i wartości kamienia: trwałości, odporności i naturalnego piękna. Zewnętrznie kamienne panele ścienne służą do zwiększenia zainteresowania fasadą budynku. Dodaj warstwy i tekstury do elewacji poprzez zastosowanie kamienia naturalnego. Z pewnością podniesie to nie tylko wartość wizualną domu, ale również rynkową.