Masz dwie podstawowe opcje, jeśli chodzi o dobór rolet okiennych, a mianowicie wstępnie przycięte lub dostosowane do wymiarów okna.

Wstępnie przycięte gotowe rolety są dostępne w wielu standardowych rozmiarach, aby pasowały do szeregu konwencjonalnych rozmiarów okien mieszkalnych. Aby je dobrać i kupić, wystarczy zmierzyć szybę wewnątrz i okno razem z ramą, w zależności od wybranego typu mocowania. Możesz również podać wymiary producentowi i wykona on wybrany rodzaj rolety dostosowanej do podanego rozmiaru każdego okna.

W sprzedaży znajdziemy wiele modeli rolet w różnych rozmiarach

Sklep z roletami oferuje wiele modeli tych osłon okiennych

Podczas pomiaru zastanów się, gdzie i jak zostaną zainstalowane nowe rolety. Trzeba określić, czy zostaną umieszczone wewnątrz czy na zewnątrz ramy okiennej i czy zostaną przymocowane do ramy za pomocą pasków kleju, czy za pomocą sprzętu monterskiego. Kasety samoprzylepne, które wydają się być najtańszą opcją, są najlepsze do szybkich rozwiązań dla majsterkowiczów. Wystarczy zmierzyć i dobrać rolety do wymiarów okien, oderwać pasek kleju i przykleić do ramy okiennej, zgodnie z instrukcjami podanymi rzez producenta. Rolety w kasecie montowane z listwami bocznymi w największym stopniu blokują dostęp światła. Są one często polecane do pomieszczeń, w których wymagane jest maksymalne zaciemnienie, takich jak sypialnie.

Rolety ręczne obsługiwane są za pomocą sznurka lub łańcuszka w formie pętli. Ze względu na ryzyko potknięcia się lub zaplątania przewodu wokół części ciała, bezprzewodowe rolety są uważane za bezpieczniejsze w domach z małymi dziećmi i zwierzętami. Jeśli chodzi o utrzymanie, zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami producenta. Jednak ogólnie rzecz biorąc, większość rolet można czyścić ściereczką z mikrofibry lub końcówką odkurzacza ze szczoteczką. Rolety są najłatwiejsze w utrzymaniu czystości, ponieważ są wykonane z płaskich, dość sztywnych i gładkich materiałów.

Rolety wysokiej jakości w wielu rozmiarach, kolorach i na zamówienie oferuje online sklep.roletypremium.pl. Po podaniu dokładnych wymiarów producent wykona dla nas wybrane rolety okienne według podanych wielkości.