Wypoczynek w Kazimierzu Dolnym wybiera co roku wielu turystów z całej Polski, poszukują tu odpoczynku od zgiełku dużych miast, Kazimierz Dolny zachwyca swoją architekturą, położeniem, znajdziemy tu wiele atrakcji dla dzieci oraz osób dorosłych.

W Kazimierzu Dolnym możemy liczyć na bardzo dobrą bazę noclegową, znajdziemy to pokoje w kwaterach prywatnych, hotele, gospodarstwa agroturystyczne oraz różne ośrodki wypoczynkowe.

Wypoczynek w pięknym Kazimierzu Dolnym

Atrakcje i turystka w Kazimierzu nad Wisłą

Kazimierz Dolny to miasto, które posiada bardzo bogatą historię, początki sięgają XI wieku kiedy powstała to osada. W XIV wieku wzniesiono na tutejszym wzgórzu zamek, którego ruiny możemy podziwiać do dziś. Nad zamkiem góruje także baszta, posiadał ona 20 m wysokości, niegdyś mogła pełnić funkcję punktu odniesienia dla flisaków, którzy sprawiali zboże do tutejszych spichlerzy. Nad Wisłą znajdują się odrestaurowane spichlerza, które obecnie pełnią funkcję turystyczną, jest to pamiątka po świetności Kazimierza, kiedy był on ważnym ośrodkiem handlu. Z tego okresu pochodzą także renesansowe kamienice, charakterystyczne zabudowania Kazimierza Dolnego, które wznoszone były przez bogatych kupców, są bardzo wyjątkowymi zabytkami, które możemy dziś podziwiać.

Jeżeli poszukujemy noclegu możemy sprawdzić ofertę ośrodka Moje Miejsce Kazimierz, jest to bardzo dobrze wyposażony ośrodek wypoczynkowy w, którym możemy wynająć domki. Znajdziemy tu wiele udogodnień, także dla dzieci. W obiekcie znajdują się domki dwulokalowych, możemy skorzystać także z domku saunowego, znajduje się to boisko do siatkówki plażowej, boisko do tenisa oraz do koszykówki. Dzieci mogą bawić się na bezpiecznym placu zabaw, znajdują się tu także trampoliny, w lecie działa basen.

Więcej informacji na temat ośrodka możemy znaleźć na stronie https://www.mmresort.com, jest to ośrodek położony nieopodal Kazimierza Dolnego, który może być bazą wypadową również do zwiedzania pobliskiego Janowca czy Nałęczowa. Możemy wynająć rowery, udać się na wycieczkę po pięknej okolicy.