Dokładne czyszczenie jest najważniejszą czynnością, jaką należy wykonać, aby zachować higienę i kontrolować rozprzestrzenianie się szkodników i chorób.

Wyobraź sobie, że masz brudną kuchnię. Nie możesz w niej bezpiecznie przygotowywać posiłków, dopóki nie posprzątasz i nie zdezynfekujesz powierzchni za pomocą odpowiednich środków. Taki sam schemat postępowania stosuje się we wszystkich przedsiębiorstwach, nie tylko związanych z żywnością. Czyszczenie jest to proces mycia, sprzątania lub usuwania brudu, który eliminuje kurz, zanieczyszczenia i zarazki na powierzchni. Jaka jest różnica między odkażaniem, dezynfekcją a sterylizacją

Dezynfekcja jest to metoda niszczenia chorobotwórczych mikroorganizmów i usuwania większości organizmów obecnych na powierzchni, tak aby nie mogły przenosić infekcji.

Na przykład dezynfekujemy miejsca takie jak toalety. Sterylizacja i odkażanie obejmują obróbkę i zabijanie wszystkich drobnoustrojów i form bakterii, grzybów i wirusów obecnych na powierzchni obiektu. Środki odkażające występują w różnych postaciach, w postaci płynów, sprayów, proszków lub granulek. Doskonale sprawdzają się w przestrzeniach do produkcji jedzenia czy leków, ale mogą być stosowane do odkażania powierzchni w różnych pomieszczeniach, takich jak kuchnia, jadalnia, biurko czy pokój zabaw dla dzieci. Jeśli chodzi o środki dezynfekujące, możesz użyć fenolu, wybielacza chlorowego, ozonowania, jonizacji lub nadtlenku wodoru. Do dezynfekcji używaj skutecznych środków odkażających, nakładanych na powierzchnię przy użyciu zaawansowanych maszyn, jednak wcześniej dokładnie umyj wszystkie sprzęty i blaty za pomocą preparatów enzymatycznych. Jest to niezbędny krok przed zamówieniem usługi dezynfekcja Sokołów Podlaski do jakiejkolwiek powierzchni, ponieważ środki dezynfekujące nie są odporne na brud, a bakterie w takim środowisku łatwiej się namnażają. Chociaż możesz samodzielnie odkażać i zdezynfekować miejsce, sterylizacja wymaga profesjonalnej pomocy. Na przykład możemy wytrzeć, odkurzyć lub zdezynfekować toaletę, ale do czyszczenia i odkażania w warunkach zagrożenia biologicznego musisz zaangażować profesjonalną firmę.