Gres porcelanowy jest również wykonany z gliny jak płytki ceramiczne, ale zwykle wypalany jest w wyższych temperaturach i wykonany metodą zwaną prasowaniem pyłu.

To sprawia, że płytki porcelanowe są gęstsze, trudniejsze do plamienia i trwalsze niż płytki ceramiczne nieporcelanowe. Porcelanowe płytki absorbują wodę znacznie mniej niż płytki ceramiczne, dzięki czemu można je stosować wewnątrz lub na zewnątrz. Ponieważ są one o wiele twardsze niż płytki nieporcelanowe, są trudniejsze do cięcia. Są to również bardzo mocne płytki podłogowe, lepiej znoszące większe zużycie i bardziej odporne na uszkodzenia. Ich wskaźnik odporności wynoszący od trzech do sześciu kwalifikuje je do wszelkiego rodzaju ruchu pieszego, nawet dużego natężenia ruchu handlowego. Są również nieco droższe niż kafelki nieporcelanowe, ale z pewnością warte są swojej ceny. Płytka porcelanowa jest mocniejsza niż wylewane płytki, takie jak cement lub cegła. Drewniane podłogi z desek czy paneli laminowanych nie zbliżają się nawet do wytrzymałości płytek, dlatego są coraz częściej wybierane na podłogi. Dodatkowo możemy zakupić płytki o wyglądzie kamienia naturalnego czy prawdziwego drewna, dlatego nie musimy całkowicie rezygnować z takiego stylu dekoracji we wnętrzach. Płytka z kamienia naturalnego jest bardzo atrakcyjna i może być również mocna.

Mocne płytki podłogowe o wyglądzie drewna

Typowe rodzaje podłóg kamiennych to łupek, marmur, granit, wapień i trawertyn.

Zwróć uwagę, że właściwości kamienia naturalnego różnią się ogromnie w zależności od tego, gdzie, jak i kiedy kamień był wydobywany. Są to jednak rozwiązania dosyć drogie i trudne w instalacji ze względu na ciężar i dużą porowatość kamienia, dlatego w kuchni czy łazience lepiej jest zamontować płytki o wyglądzie kamienie, które są odporne na wilgoć i wodę, a także plamy czy wysokie użytkowanie. Na podłogi możemy wybrać trwałe i estetyczne płytki płytki opoczno prime brown od renomowanego producenta. Płytki znajdziemy w różnych odcieniach i wymiarach, dlatego łatwo je dobrać do rozmiarów pomieszczenia, mogą być one kwadratowe lup prostokątne, układane w szachownicę, jodełkę czy podłużnie jak deski podłogowe.