Mięta kojarzy się ze świeżością, zimną lemoniadą w szklance, niezwykłym zapachem lata w ogrodzie.  Kolor miętowy uspokaja, łagodzi, wycisza. W zestawieniu z innym barwami może zaskoczyć swoją ekspresją i niepokojem. Niezależnie od zestawienia kolor miętowy śmiało wkracza na nasze salony.

Miętowe dekoracje w mieszkaniu

Użycie elementów wystroju w kolorze mięty może mieć różny wymiar – jako dominanta lub dodatek. Można ściany pomalować na kolor miętowy, ale czasem wystarczy jeden element w tym kolorze, na przykład miętowy obraz. Na obrazie może znaleźć się motyw realistyczny, dobrze odwzorowany element przyrody, lub całkowicie szalony, zmyślony, geometryczny motyw rodem z innego wymiaru. Jeśli interesuje Cię ten temat, sprawdź https://abcdekoracji.pl/

Uspokaja czy pobudza – jak miętowy kolor działa na ludzi?

Mięta w czystym wydaniu działa uspokajająco, łagodząco. Podobnie funkcjonuje w połączeniu z bielą, szarością, beżem, brązem, kolorem kremowym – barwami charakterystycznymi dla stylu skandynawskiego. W zestawieniu z turkusem, ciemną zielenią, granatem, żółcią, czerwienią czy fioletem miętowy obraz przepełni się energią, mocą, radością życia.

Miętowy obraz w połączeniach spokojnych warto zawiesić na ścianie sypialni lub pokoju dziecięcego. Zestawienia szalone i pełne energii świetnie ozdobią salon, kuchnię, łazienkę.

Tematyka obrazów jest niewyczerpana. Motywy roślinne warto umieszczać wszędzie tam, gdzie potrzebne jest wyciszenie. Ciekawe ornamenty nawiązujące do obcych kultur – na przykład litery alfabetu japońskiego czy wizerunki masek afrykańskich, przykują wzrok gości siedzących w salonie. Geometryczne wzory 3D łączące kolor miętowy z energetycznymi dodatkami nie będą obojętne dla nikogo, kto znajdzie się w ich otoczeniu – tryskające energią, siłą, radością życia łatwo przeniosą te wartości na otoczenie.

Nie tylko miętowy obraz

Dekorowanie wnętrz kolorem miętowym ma wiele odsłon – miętowy obraz na ścianie to przykład rozwiązania prostego, łatwego, taniego. Zmiana kolorów ścian, tapicerki na meblach, dywanu wymaga więcej wysiłku, głównie finansowego. Warto rozejrzeć się w sklepach z wyposażeniem mieszkań, a tam na pewno znajdziemy mnóstwo miętowych inspiracji.

Stara kanapa na pewno pokocha nową miętową narzutę i poduszki. Miętowe ręczniki w łazience sprawią przyjemność kąpiącym się. Dywaniki, gąbki, zasłonki prysznicowe w kolorze mięty sprawią, że łazienka zyska na świeżości.

 W kuchni doskonale zagrają aranżacyjnie rękawica kuchenna, ściereczka, zestaw do przypraw, serwetki, zastawa. W salonie uwagę i wzrok przyciągnie miętowy klosz czy abażur lampy, wazom, misa na owoce.

 W pokoju dzieci miętowa pościel doskonale utuli do snu, a miętowy obraz będzie strażnikiem snu spokojnego i zdrowego.

Dodatkami w kolorze mięty warto otaczać się całą dobę – biura także doskonale wyglądają z takimi elementami wystroju. Miętowy obraz umieszczony na ścianie w pokoju spotkań z kontrahentami będzie naszym sojusznikiem w budowaniu nastroju zaufania i poczucia stabilności, a gadżety reklamowe w tym modnym kolorze staną się ulubionymi i pożądanymi podarunkami dla klientów i kontrahentów.