Wybranie zakładu pogrzebowego jest bardzo trudne, gdyż na jego szukanie trzeba decydować się w bardzo emocjonalnych chwilach. Jednak od tego jaki zakład wybierzemy zależy to jak sprawnie zostanie przeprowadzony pogrzeb. W pierwszej kolejności przy dokonywaniu takiego wyboru trzeba brać pod uwagę lokalizację.

Usprawnienie organizacji

Im lepsza jest lokalizacja zakładu pogrzebowego, tym znacznie bardziej sprawnie może być zrealizowany pogrzeb. Z tego powodu warto decydować się na domy pogrzebowe, które znajdują się blisko:

– cmentarza,
– kościoła,
– miejsca zamieszkania.

Dobra lokalizacja pozwala również na zaoszczędzenie na kosztach uroczystości. W tym względzie warto jest sprawdzić również to czy wybierany zakład pogrzebowy oferuje transport zwłok.

Kompleksowe usługi

W domach pogrzebowych, które oferują bardziej kompleksowe usługi pogrzebowe kraków można liczyć na dostęp do transportu zwłok czy międzynarodowego przewozu zwłok. Jeśli zgon nastąpił w innej części kraju wówczas firma musi zapewnić profesjonalnie realizowany przewóz zwłok. Nie wszystkie firmy pogrzebowe posiadają w swojej ofercie takie usługi. Wynika to z konieczności spełniania konkretnych wymagań sanitarnych, co obejmuje między innymi posiadanie zarejestrowanego, specjalnego pojazdu. Samochód tego typu musi być oznakowany, posiadać zabezpieczone miej scena trumnę. Specjalna konstrukcja takiego samochodu pozwala zapewnić łatwe realizowanie dezynfekcji.
Do specjalnych usług zalicza się również przewóz zwłok w skali międzynarodowej. Takie firmy pogrzebowe trzeba wybierać, gdy śmierć bliskie osoby wydarzyła się w innym kraju czy daleko oddalonym od miejsca zamieszkania regionie. Profesjonalna firma pogrzebowa jest w stanie zapewnić doradztwo w zakresie załatwiania formalności, które trzeba spełnić, aby zrealizować międzynarodowy przewóz zwłok. Odpowiednio wybrana firma, która ma doświadczenie na rynku jest w stanie załatwić wszystkie kwestie zarówno prawne jak też logistyczne.