Kiedy systemy wodno-kanalizacyjne są sprawne, woda z wanny bez problemu wypływa do kanalizacji.

Wanna i toaleta posiadają zazwyczaj oddzielne rury, aż dotrą do głównej linii kanalizacyjnej. Gdy wystąpi problem w głównej rurze, może to również wpłynąć na wszystkie rury, które do niej spływają. Jeśli główna linia kanalizacyjna jest w jakiś sposób zatkana, nieczystości mogą zacząć się gromadzić. Co zrobić w takim wypadku, wiele osób próbuje naprawić problem we własnym zakresie. Można przykładowo spróbować spuścić wodę z kilku miejsc naraz, licząc na to iż duże ciśnienie wody przepchnie nieczystości. Jednak może to doprowadzić do jeszcze gorszych następstw.

Dużo bezpiecznie będzie jednak odciąć dopływ wody. Każdy powinien wiedzieć gdzie w domu znajduje się centralne odcięcie, często jest to zawór który znajduje się w piwnicy. Wystarczy go zakręcić, i woda zostanie odcięta na poziomie centralnym.

W niektórych domach można sprawdzić rurę główną, będzie wymagało to nieco wiedzy jednak można spróbować odpowietrzyć zatkane rury. Jednak jeżeli nie posiadamy odpowiednich umiejętności trzeba będzie wezwać na pomoc hydraulika, który posiada takie urządzenia jak wąż drenażowy. Dzięki niemu można będzie przepchać nawet długi zator. Hydraulik wprowadza tego rodzaju urządzenie do toalety, obracając jednocześnie wężem. Jednak zamiast usuwać zanieczyszczenia można właściwie zadbać o to aby rury się nie zatykały. W przypadku prysznica, lub też wanny należy pamiętać iż włosy nie powinny utykać w odpływie. Zazwyczaj wanna lub prysznic posiada sitko, jednak można zamontować dodatkowe, które lepiej będzie wyłapywało nieczystości. Można zakupić różne rodzaje sitek, metalowe, lub też wykonane z tworzyw sztucznych, które można dostosować do różnego rodzaju odpływów. W przypadku zlewu kuchennego pamiętajmy i nie wrzucaniu do odpływu resztek jedzenia. Jeżeli jednak rury się zatkają trzeba będzie wynająć fachowca który wykona udrażnianie rur Warszawa jest miejscem w którym znajdziemy kontakt do wielu dobrych fachowców, którzy profesjonalnie zajmą się problemem.