Sprawdzanie indeksacji linków jest bardzo ważne. Jeśli ktoś tego nie robił, a chciałby zabrać się za pozycjonowanie strony internetowej to byłoby dobrze sprawdzić, co się tam dzieje.

Nawet, jeśli strona była zaindeksowana jakiś czas temu to nie musi być tak teraz. Trzeba sprawdzić to wykorzystując specjalną aplikację online index checker google. To jest narzędzie, które działa bez względu na to czy korzystamy z urządzeń mobilnych czy komputerów. To, dlatego warto je zainstalować. W odróżnieniu od darmowych wersji tutaj nie mamy ograniczeń. Można zbadać kilkaset linków każdego dnia. Można będzie tworzyć specjalne listy dopasowane do naszych preferencji. Wtedy łatwiej nam wyszukiwać zaindeksowanych stron. Tym bardziej ma to znaczenie, jeśli zarabiamy na stronach internetowych. Klient wymaga żeby sprawdzać na bieżąco, co się dzieje ze stronami, które nam oddał, dlatego sprawdzamy i monitorujemy indeksacje linków.


Może się tak zdarzyć, że strona, mimo że powinna być zaindeksowana to nie jest.

Stworzyliśmy plik, który jest konieczny żeby zaprosić boty Google i nic? Co się może dziać? Trzeba sprawdzić czy strona w kodzie źródłowym nie zawiera jakiś błędów. Można takie dane znaleźć w intrenecie i wtedy porównamy to z tym, co my mamy. Można będzie wybrać różne rozwiązania, dlatego nie ma się, co tym martwić. Na pewno wszystko zaczynamy od zainstalowania index checker i wtedy będziemy na tej podstawie podejmować dalsze działa. To ma być działanie bardzo szybkie, bo chcemy przecież żeby Google wiedziało, że my istniejemy. Brak zaindeksowanych podstron oznacza, że poza nami nikt inny o ich istnieniu nie wie. Trudno byłoby wtedy pozycjonować taką stronę, która nie jest brana pod uwagę przez boty google. Im więcej stron internetowych jest do sprawdzania tym bardziej przyda nam się program, który ma wiele opcji do wyboru. Warto sobie ułatwiać pracę i załączać każdego dnia inne listy linków. W ten sposób mamy bardzo dobrze i profesjonalnie przygotowana kontrolę nad tym, co się dzieje na stronach.