Obecnie złodzieje samochodów mają coraz to skuteczniejsze techniki kradzieży, dlatego też trzeba dobrze zabezpieczać nasz samochód.

W przypadku systemów bezkluczykowych pomysłem na kradzież jest przechwycenie sygnału z naszego klucza. Nasz klucz przez cały czas wysyła sygnał dlatego też może zostać zhakowany w różnych miejscach. Najczęściej dzieje się to w domu, kiedy to złodziej ze wzmacniaczem sygnału podchodzi do domu. Wówczas wzmocniony sygnał zostaje przesłany do samochodu, który zostaje otwarty i może być także odpalony. Złodzieje korzystają z różnego rodzaju urządzeń, starają się także przechwytywać sygnał i klonować go aby w ten sposób dorobić nowy pilot. Aby zapobiec kradzieży sygnału z domu, znajdź bezpieczne miejsce na klucze, poza zasięgiem wzroku i poza zasięgiem samochodu. Możesz je przechowywać w aluminiowej puszce lub pudełku blokującym sygnał. Niektórzy uważają, że przechowywanie breloka w kuchence mikrofalowej działa, ale powinniśmy być ostrożni. W trakcie podróży noś swój brelok w osłoniętym portfelu lub aluminiowej osłonie. Chociaż niektórzy uważają, że rozwiązania mało zaawansowane technologicznie takie jak owijanie breloka folią aluminiową mogą działać.

Należy pamiętać także o ochronie domu, jeśli złodzieje nie mogą przekazać sygnału z breloka, mogą próbować uzyskać dostęp do twojego domu.

Upewnij się, że nie jest to łatwe zadanie, upewniając się, że drzwi i okna są bezpiecznie zamknięte. Można oczywiście zakupić bardziej zaawansowane zabezpieczenia dla naszych kluczy, mogą to być specjalne opakowania na nasz klucz. Można także znaleźć rozwiązania, które blokują działanie baterii, w każdej chwili można ja oczywiście uruchomić. Dzięki temu kluczyk nie emituje sygnału przez cały czas, a jedynie w czasie kiedy chcemy z niego skorzystać. Blokada baterii powoduje że sygnał z pilota nie działa. Wówczas kradzież na walizkę nie będzie możliwa, trzeba jednak pamiętać aby kupić zabezpieczenie najwyższej jakości.